5 książek, które warto dać w prezencie pod choinkę

Podziel się!

5
(6)

Jak wcześniej wspominałam, jednymi z najbardziej cenionych przeze mnie prezentów są te praktyczne, książki oraz coś, czego czasem nie kupimy sobie sami, jak dobrej jakości świece zapachowe. W dzisiejszym wpisie znajdziesz 5 książek, które warto dać pod choinkę! Książka jest zawsze świetnym pomysłem jako prezent świąteczny.

Dziś poznasz pięć książek, które mogą okazać się pomocne, jeśli zaczynasz przygodę z rozwojem osobistym. Może być tak, że książka, którą podarujesz, odmieni czyjeś życie. Jeśli będzie dana w odpowiednim momencie może sprawić, że obdarowywana osoba nabierze nowej energii do działania. U mnie tak było w dzieciństwie dzięki książce Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi napisaną przez Dale Carnegie, a także dwa lata temu, gdy w kryzysowym momencie życia sięgnęłam po Nie tłumacz się! Działaj! Odkryj moc samodyscypliny autorstwa Briana Tracy.

Książka na prezent: Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Książka wydana wiele lat temu, jednak cały czas ciesząca się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego, w końcu Dale Carnegie poświęcił życie na studiowanie prawidłowości rządzących ludzkimi zachowaniami. Tę pozycję mogę śmiało polecić jako podręcznik obsługi innych ludzi. Może nie brzmi to dla każdego dobrze, ale tak właśnie jest.

Jeśli znasz kogoś, kto ma problemy w kontaktach społecznych, ta książka może być objawieniem. Czasem nie wynosimy reguł postępowania z innymi ludźmi z domu rodzinnego. Jednak każdy brak można nadrobić. Wbrew tytułowi, książka nie uczy tego, jak manipulować ludźmi. Pozwala za to poznać zasady, dzięki którym inni w twoim otoczeniu będą czuli się dobrze.

W tej chwili wydana została również wersja dla nastolatek i nastolatków, zatytuowana Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi dla nastolatek. Jeśli znacie młodych ludzi, którym ta książka mogłaby pomóc odmienić życie – warto dołączyć ją do prezentu świątecznego.

Książkę łatwo kupisz tutaj:

Książka na prezent: Brian Tracy Nie tłumacz się, Działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Kolejna książka, która może odmienić życie twoich bliskich. Czasem jedyne, czego brakuje nam do odniesienia sukcesu, to odrobina samodyscypliny. Uważam, że książka Briana Tracy’ego jest jedną z najlepszych pozycji w tej dziedzinie. Plusem jest też jej niewielki rozmiar, dzięki czemu wiedza w niej zawarta jest skondensowana i praktyczna.

Metafory i porównania użyte przez autora są bardzo wymowne, dosadne i intensywne. Tekst o płynięciu na wyspę wymówek stał się standardowym w naszym domu, zrozumiały to nawet moje kilkuletnie dzieci. Jest to książka podzielona na rozdziały dotyczące wprowadzania samodyscypliny w różnych dziedzinach życia. Od dbania o zdrowie, treningów czy odżywiania, przez karierę zawodową i prowadzenie własnej firmy aż do życia osobistego i rodzinnego.

Samodyscyplina jest podstawą każdego sukcesu. Jeśli chcesz zrealizować swój cel, nie jesteś w stanie tego zrobić, jeśli nie zastosujesz solidnej porcji samodyscypliny. Co ważne, samodyscyplina jest niezbędna w aktywacji łańcuszka motywacji.

Jeśli znasz kogoś, kto jest pełen entuzjazmu i ma ogromne pragnienie zmiany, koniecznie zapoznaj go z mocą samodyscypliny.

Książkę znajdziesz tutaj:

Książka na prezent: Brian Tracy Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania

Prokrastynacja niejedno ma imię. Zachęcam cię z całego serca do lektury wpisów o prokrastynacji (tutaj znajdziesz wprowadzenie, rozwinięcie i praktyczne metody radzenia sobie z odwlekaniem dzięki regule 5 minut). Jeśli jednak to za mało dla kogoś ci bliskiego, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zjedzenie żaby i nabycie książki Briana Tracy’ego o tym tytule.

Idea zjedzenia żaby jest bardzo prosta – zabierasz się za zadanie, które jest najpilniejsze i najważniejsze. To właśnie jest twoja żaba, którą musisz przełknąć najpierw. Autor przedstawia 21 prostych, aczkolwiek skutecznych sposobów na zwyciężenie prokrastynacji.

Książka niewielkich rozmiarów, jednak daje praktyczne wskazówki i konkretne podejście do tematu. Może być także wstępem do dalszego rozwoju osobistego.

Książkę znajdziesz tutaj:

Książka na prezent: Jeff Haden Mit motywacji. Jak grać, żeby wygrać

Książka, którą nabył mój narzeczony, a która od pierwszych stron urzekła mnie swoją szczerością i prostotą przekazu. Jeśli znasz kogoś, kto ciągle narzeka, że brak mu motywacji do działania – koniecznie sprezentuj mu tę pozycję!

Autor obala popularne mity na temat motywacji. Ja czytając tę książkę wiele razy uśmiechałam się do siebie z pełnym zrozumieniem. Jako, że planowanie, organizowanie, motywowanie do działania i skuteczne osiąganie celów są moją pasją i codziennością od zawsze, wiem, że nie zawsze potrzebujesz trenera. Wiem, że wykład motywacyjny może dać ci chwilowego “kopa”, aby zacząć, jednak nie to przesądza niestety o trwałym sukcesie.

Każdy, kto nie potrafi wytrwać w swoich postanowieniach, powinien przeczytać Mit motywacji. Ogromną zaletą tej książki jest lekkość, z jaką autor prowadzi czytelnika przez ścieżkę zwaną dążeniem do obranego celu.

Książkę znajdziesz tutaj:

Książka na prezent: Anthony Robbins Obudź w sobie olbrzyma… i miej wpływ na całe swoje życie

Ostatnia pozycja to klasyka na liście każdego, kto chce zmienić swoje życie. Książka nie należy do pozycji szybkich, łatwych i przyjemnych. Aby wydobyć z niej pełnię możliwości, powinno się ją czytać w skupieniu i wykonywać na bieżąco zawarte w niej wskazówki.

Co najbardziej mi się podobało w tej pozycji Tony’ego Robbinsa? Bardzo dokładnie opisane techniki programowania naszego umysłu, aby ukierunkować się na sukces. W książce Obudź w sobie olbrzyma znajdziemy mnóstwo praktycznych porad i wskazówek, które możemy wdrożyć w życie.

Jeśli znasz kogoś, kto negatywnie patrzy na życie, widzi je w czarnych barwach, ta książka może się dla niego okazać przełomem. Materiały zawarte w Obudź w sobie olbrzyma są wykorzystywane przez trenerów mentalnych i coachów na całym świecie.

Książkę znajdziesz tutaj:

Książki na prezent gwiazdkowy

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “5 książek na prezent, które warto dać pod choinkę!”

Instagram