Kochasz książki, tak jak Twoja Mama?

Podziel się!

4
(5)

Jeśli czytanie książek nie sprawiało Ci do tej pory przyjemności, mam dla Ciebie kilka wskazówek, jak to zmienić. Od czego zacząć czytanie książek? Jaki rodzaj książek wybrać i jak poradzić sobie z brakiem czasu na czytanie? Odpowiem w tym artykule na te i inne pytania.

Od czego zacząć czytanie książek?

Oto odpowiedzi na pytanie, od czego zacząć czytanie książek.

 1. Wybierz sposób, w jaki będziesz czytać.

  Wolisz tradycyjne książki papierowe, a może audiobooki? Czy rozważasz zakup czytnika ebooków lub po prostu czytanie na tablecie? Pierwszym krokiem jest wybranie, w jaki sposób jest Ci najwygodniej czytać. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

 2. Wybierz wygodne miejsce do czytania.

  Jeżeli nie możesz się skupić, będzie Ci trudno czytać cokolwiek. Wybierz wygodne miejsce do czytania, gdzie czujesz się zrelaksowana. Ma ci być wygodnie, masz czuć się bezpiecznie. Polecam własne łóżko lub kanapę. Jeśli nigdzie nie masz spokoju, czytaj we wannie 😏

 3. Zrób z czytania prawdziwy rytuał.

  Jeśli czytanie ma wejść Ci w krew, doskonałym sposobem na utrwalenie nawyku jest zrobienie z tego przyjemnego rytuału. Przygotuj wszystko wcześniej: zaparz herbatę, zapal ulubioną świecę, okryj się kocem, pamiętaj o miękkiej poduszce.

 4. Wybierz ciekawą książkę.

  Do wyboru masz mnóstwo książek z gatunku fikcji literackiej. Ja polecam Ci jednak jedną z książek Gary’ego Johna Bishopa. Napisane prostym, mocnym językiem, inspirujące i łatwe w odbiorze. Mogą dać Ci porządnego motywacyjnego kopa.

 5. Wyznacz sobie czas na czytanie.

  Co nie będzie zapisane, zostanie zapomniane. Jeśli ciągle czujesz, że nie masz kiedy czytać, musisz, po prostu musisz wpisać to do kalendarza! Nawet jeśli wydaje Ci się to bez sensu, koniecznie zapisz, kiedy czytasz. Może to być nawet 15 minut dziennie – byle codziennie. Ja lubię czytać wieczorami, przed zaśnięciem.

 6. Czytaj codziennie.

  Bardzo łatwo jest wypaść z obiegu, jeśli Twój rozkład dnia jest nieregularny. Dlatego najważniejsze to znaleźć każdego dnia porę, kiedy masz największą szansę faktycznie poświęcić czas na czytanie.

 7. Jak długo czytać?

  Jeśli naprawdę nie masz czasu, zaczynaj od 15 minut dziennie. Ja staram się zarezerwować sobie tyle czasu na codzienne czytanie, aby dokończyć co najmniej jeden rozdział lub podrozdział.

Co jeśli wypadnie mi kilka dni?

Wróć do nawyku. Czasem zdarzy się coś, co zepsuje całkowicie Twój rozkład dnia. Nie biczuj się za to, bo to nie zmieni przeszłości. Po prostu wróć tam, gdzie skończyłaś czytać.

Oceń post:

Średnia ocena 4 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Od czego zacząć czytanie książek?”

 • Zofia
  7 czerwca 2022 w 08:16

  Nawyk czytania (w mojej ocenie) wykształcają u dzieci rodzice. A potem już jako dorośli przekazują ten nawyk swoim dzieciom. Z przyjemnością obserwuję swoje wnuki, dla których czytanie to przyjemność. Miłego dnia.

Instagram