Oto moje ulubione książki z różnych dziedzin, lista jest regularnie aktualizowana. Jeśli zależy Ci na tym, żeby rozwinąć w sobie określone umiejętności i stać się lepszą wersją siebie – te książki to doskonały punkt wyjścia! Książki z dziedziny rozwoju osobistego, efektywności czy motywacji pomogą Ci nie tylko wyrobić nawyk czytania, ale też wprowadzić w życie zmiany na lepsze!

Książki potrafią wywrzeć niesamowity wpływ na nasze postrzeganie świata. Dzięki uczeniu się nowych umiejętności i poznawaniu innych sposobów myślenia możemy wyzbyć się (chociaż po części) własnego, subiektywnego podejścia do życia. Otwórz się na siebie i innych – czytaj codziennie!

Niestety bardzo wiele interesujących książek z zakresu rozwoju osobistego nie zostało (i pewnie nigdy nie zostanie) przetłumaczonych na język polski. Dlatego w przygotowaniu jest druga lista książek – tym razem w języku angielskim.

Lista zawiera linki afiliacyjne – kupując wybraną książkę z tego linku wspierasz działalność tej strony.

Książki motywujące do działania i pełne inspiracji

Tutaj znajdziesz mojej ulubione książki o tematyce ogólnej – motywacyjne, inspirujące i dające przysłowiowego intelektualnego kopa. Jeśli potrzebujesz wzmocnienia, masz kryzys i nie wiesz, za co się wziąć – weź głęboki wdech i poczytaj którąś z poniższych książek.

Książki o nawykach, produktywności i samodyscyplinie

O nawykach napisano wiele interesujących książek. Niektóre z nich znalazły się też w polskiej wersji językowej i naprawdę warto po nie sięgnąć. Jeśli szukasz teorii nawyków, z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. Nie zabrakło jednak w moim zestawieniu również książek typowo praktycznych, czyli jak zbudować nowy nawyk i pozbyć się tego niechcianego.

Najciekawsze książki o rozwoju osobistym i duchowym

Oto moje ulubione książki w polskim wydaniu o tematyce rozwoju osobistego i rozwoju duchowego. Te dwa aspekty wcale nie są od siebie tak odległe, jak mogłoby się na pozór wydawać. Kiedy dłużej posiedzisz w tematyce rozwoju osobistego, naturalnym następnym krokiem będzie zainteresowanie się rozwojem duchowym.

Książki dla przedsiębiorców i menadżerów

Ulubione książki o finansach osobistych i inteligencji finansowej

Książki o związkach i relacjach z innymi, manipulacja i socjotechnika

Oto polecane książki o związkach międzyludzkich i relacjach partnerskich. Znajdziesz tutaj książki o toksycznych ludziach, ale też poradniki, jak stać się lepszą osobą w relacjach z innymi.

Książki o rozwoju dzieci i komunikacji

Ciekawe biografie