Droga-do sukcesu jak osiągnać sukces

Podziel się!

4.8
(4)

Wiele mówi się o sukcesie. Wszyscy go pragniemy, chociaż dla każdego z nas oznaczać będzie on coś innego. Niezależnie do tego, czy chcesz osiągnąć sukces w biznesie, mieć udane życie osobiste czy oszałamiającą karierę lub piękne ciało – recepta na sukces jest jedna. Co ciekawe, wszyscy wiedzą, jak osiągnąć sukces. Większość z nas zdaje sobie sprawę, co jest podstawą sukcesu. A jednak tak niewielu z nas faktycznie sukces osiąga. Dlaczego?

Jak osiągnąć sukces?

W tym zdaniu mamy już zawartą odpowiedź na pytanie, jak osiągnąć sukces. Sukces jest osiągnięciem. A każde osiągnięcie wynika z naszych działań. Zatem co jest podstawą każdego sukcesu? Oczywiście działanie! Możesz latami marzyć o sukcesie, opowiadać o tym, jaki jest dla Ciebie ważny, jednak jeśli nie podejmiesz konkretnych, ukierunkowanych działań, nie osiągniesz tego, czego pragniesz.

Co jest podstawą sukcesu?

Podstawą sukcesu jest działanie. Jednak nie każde działanie zapewni nam sukces. Aby go osiągnąć konieczne jest też odpowiednie przygotowanie. Czyli stworzenie celu, do którego dążymy oraz metod jego realizacji. Aby osiągnąć cel, musimy wiedzieć, czego tak naprawdę chcemy i w jakim czasie zamierzamy to osiągnąć. Potem trzeba zdać sobie sprawę z kosztów, jakie ponosimy realizując nasz cel.

Chcesz schudnąć? Kosztem będzie czas poświęcony na treningi, zmiana diety, zmiana stylu życia i nawyków. Kosztem będzie ból mięśni i codzienna walka z własnymi nawykami. Żaden sześciopak nie zrobił się sam. Każde osiągnięcie to systematyczne działania, sensowne i ukierunkowane na realizację celu.

Droga-do-sukcesu

Dlaczego nie odnoszę sukcesu?

Odpowiedzi może być wiele. Jednak najczęściej po prostu dużo myślisz, dużo mówisz, a niewiele robisz. Jeśli chcesz być w czymś dobry, dzieli Cię od tego po prostu praktyka. Nie można być w czymś naprawdę dobrym, jeśli się tego regularnie nie robi. Jeśli się nie ćwiczy. Nie rozwija w swojej dziedzinie. I oczywiście – trzeba każdego dnia systematycznie doskonalić się w działaniu dla osiągnięcia celu.

Nie ma czegoś takiego, jak droga na skróty do sukcesu. Sukces możesz osiągnąć szybciej lub wolniej, ale nigdy bez przejścia drogi do niego. Zresztą – po osiągnięciu sukcesu – zrozumiesz, że to droga jest celem.

Kolejną prostą przyczyną, dla której jeszcze nie osiągnąłeś tego, na czym Ci zależy, jest fakt… że tak naprawdę tego nie chcesz. Jeśli otwierasz teraz oczy ze zdziwienia, to zastanów się – chcesz mieć super wysportowaną sylwetkę? A chcesz trenować? Chcesz regularnie ćwiczyć, dbać o dietę? Jedno bez drugiego się nie zdarzy. Jeśli nie chcesz ponosić kosztów, to nie chcesz odnieść sukcesu.

Odpowiedz sobie szczerze: czy sukces w danej dziedzinie jest dla mnie wart poniesienia konkretnych kosztów? Jeśli tak, do dzieła! Jeśli nie, bądź ze sobą szczery i odpuść.

Czasem zdarza się tak, że ze względu na nasz schemat ograniczeń sami sabotujemy swój sukces. Jeśli gdzieś z tyłu głowy czujesz, że nie jesteś wart sukcesu, że nic nie osiągniesz – to podświadomie zrobisz wszystko, aby tak było. Schematy ograniczeń mogą być jedną z przyczyn, dla których nie rozwijasz się tak, jakbyś chciał.

Przepracowanie własnych schematów ograniczeń może okazać się konieczne dla osiągnięcia przez Ciebie sukcesu w wybranej dziedzinie. To też jest koszt. Jesteś gotów go ponieść?

Kolejnym czynnikiem blokującym Cię przed osiągnięciem pełni własnych możliwości może być Twoje otoczenie. Twoja rodzina, Twoi przyjaciele, znajomi. Może za bardzo przejmujesz się opinią innych ludzi? Boisz się wyróżnić? Boisz się im podpaść? Chcesz, aby byli z Ciebie zadowoleni? Naprawdę tego chcesz kosztem własnego szczęścia i spełnienia?

Kolejnym czynnikiem na drodze do sukcesu może być Twoje otoczenie. Jeśli wpływa na Ciebie negatywnie, przestajesz wierzyć w swoje możliwości i skupiasz się tylko na przeszkodach, zamiast na rozwiązaniach.

Wciąż wydaje Ci się, że w czymś innym tkwi problem? Wróć proszę do początku i przeanalizuj jeszcze raz powyższe przyczyny. Tylko bardzo szczerze. Jeśli uznasz, że to jednak nie to, może po prostu nie stawiasz sobie celów, zadań do wykonania i nie planujesz? W takim razie zapraszam Cię do działu Organizacja i Planowanie 🙂

Jak osiągnąć sukces?

Oceń post:

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Jak osiągnąć sukces? Co jest podstawą sukcesu?”

  • […] Dobre nawyki to podstawa osiągania zamierzonych rezultatów. Jeśli zastanawiasz się, jak wykształcić nawyk, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tutaj 5 podstawowych zasad wykształcania nawyku, które stanowią podstawę na twojej drodze do rozwoju osobistego i sukcesu w każdej dziedzinie życia. […]

Instagram