Podziel się!

5
(1)

Chcesz wieść zdrowsze i szczęśliwsze życie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Najprostszym sposobem będzie zamiana złych nawyków na lepsze. Niektóre nawyki powodują, że stajesz się szczęśliwszy i zdrowszy, inne wręcz przeciwnie – zabierają Ci poczucie szczęścia i spełnienia. Dlatego rób więcej tego, co dobre i staraj się zredukować to, co negatywne. Każdego dnia. Poznaj 5 prostych sposobów, które pomogą Ci prowadzić zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Pij więcej wody, aby być zdrowszym

Pewnie słyszałaś to już setki razy. Pewnie chcesz opuścić ten akapit i nie widzisz potrzeby czytania o konieczności picia większej ilości wody. Jednak odpowiednie nawodnienie pomoże Ci wieść zdrowsze życie. Jeśli pijesz więcej wody, masz więcej energii a twoje ciało szybciej eliminuje toksyny. Dodatkowo jeśli często cierpisz na bóle głowy, zacznij od zwiększenia ilości płynów w organizmie. Ta prosta zmiana może dosłownie poprawić jakość Twojego życia.

Woda wydaje Ci się “bez smaku”? Masz do wyboru dwie możliwości: próbować różnych wód smakowych albo przyjąć do wiadomości, że twoje ciało będzie buntować się przeciwko nowemu smakowi przez około jakiś czas (uwaga na mit 21 dni), a potem utworzysz nowy nawyk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyrobić nawyk picia wody, przeczytaj ten artykuł.

Każdego dnia pij więcej wody.

Możesz zaznaczać ilość wypitych szklanek w kalendarzu / terminarzu lub zainstalować specjalną aplikację, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu. Jeśli ćwiczysz, koniecznie uwzględnij dodatkowe nawodnienie!

Stwórz swoje rytuały poranne i wieczorne dla szczęśliwszego życia

Dla każdego z nas poranny i wieczorny rytuał będzie wyglądać inaczej. Jedni z nas z przyjemnością poczytają motywującą lekturę, dla innych elementem rytuału będzie medytacja lub wypicie w ciszy porannej kawy. Do rytuału warto wprowadzić ćwiczenia fizyczne. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, możesz wypróbować sposoby z tych wpisów:

Magia porannych i wieczornych rytuałów Znajdź swój poranny i wieczorny rytuał. Eksperymentuj, aż poczujesz, że to pomaga Ci nastroić się pozytywnie na nadchodzący dzień.

Pamiętaj, że tak, jak my zmieniamy się w czasie, tak zmienia się nasze życie i rytuały, które nam towarzyszą. Aby Twoje życie było zdrowsze i szczęśliwsze, wymyśl swój poranek i wieczór na nowo.

Wyśpij się, aby wieść zdrowsze i szczęśliwsze życie

W dzisiejszych czasach sen jest deprecjonowany. Uważamy, że nie należy “tracić czasu na sen”. Jednak tak naprawdę tracimy czas, jeśli się nie wysypiamy. Jeśli śpisz zbyt mało, cierpi na tym twoja wydajność następnego dnia. Dlatego sen jest jednym z kluczy do lepszej wydajności dnia następnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o śnie i wstawaniu, przeczytaj także:

beenhere

Ile powinieneś spać i dlaczego?

Spróbuj wysypiać się w cyklach półtoragodzinnych. Dla mnie ta metoda sprawdza się o wiele lepiej niż zalecane powszechnie 8 godzin snu. Zwykle śpię około 6 lub 7,5 godziny (po długich trasach). Po 8 godzinach snu jestem nie do życia. Może u Ciebie będzie podobnie? I jeszcze jedno – wstajemy od razu po obudzeniu! Drzemka w telefonie to zło!.

Ogarnij swoje otoczenie – wyeliminuj nieporządek dla szczęśliwszego i zdrowszego życia

Wiem, nie jest łatwo zapanować nad chaosem we własnym otoczeniu. Dla mnie ten podpunkt też jest trudny z uwagi chociażby na dwójkę szalonych dzieciaczków w domu 🙂 Jednak posiadanie czystego, zadbanego domu to podstawa szczęśliwszego życia. O wiele przyjemniej jest spędzać czas z bliskimi, jeśli nie drażnią cię bałagan na kanapie czy zlew pełen naczyń w kuchni.

beenhere

Uporządkuj dom i odzyskaj poczucie szczęścia

jeśli absolutnie nie masz więcej czasu, poświęć chociaż 5 minut na ogarnięcie swojego otoczenia. Porządek w naszym domu sprawia, że miejsce wydaje się bardziej przyjazne i z chęcią spędzamy w mieszkaniu czas.

Według Feng Shui zniszczone, brudne otoczenie pełne niepotrzebnych rzeczy powoduje zastój energii życiowej. Niezależnie, czy w to wierzysz, posprzątane, czyste i schludne wnętrze sprawi, że nastrój Ci się poprawi.

Dotyczy to zwłaszcza minimalistów wnętrzarskich.

Pamiętaj o regularnych kontaktach z najbliższymi osobami

Człowiek jest zwierzęciem stadnym! Jesteśmy stworzeni do przebywania wśród innych. Jeśli małe dzieci są pozbawione kontaktu z innymi ludźmi, mogą nawet umrzeć! Dlatego pamiętaj, że kontakt z drugim człowiekiem to warunek szczęśliwszego i zdrowszego życia. To warunek życia w ogóle.

beenhere

Szczęśliwe życie w otoczeniu bliskich

Znajdź chwilę każdego dnia na kontakt z najbliższymi Ci osobami. Czy zadzwonisz, czy się spotkacie – zrób coś dla Waszych relacji. Pamiętaj o dzieciach. Często wydaje nam się, że możemy po prostu być obok nich, ale trzeba być dla nich.

5 sposobów na zdrowsze i szczęśliwsze życie

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 odpowiedzi na “5 prostych sposobów na zdrowsze i szczęśliwsze życie”

  • 3 lipca 2019 w 12:33

    Mmasz wiele racji o tym pamiętaniu z piciem wody. Ja niestety nie mam takiego nawyki ale cały czas nad tym pracuje

    • 14 lipca 2019 w 22:32

      Można wykorzystać do picia wody też jeden dwóch sposobów: specjalną aplikację, w której zaznaczasz, ile szklanek wody wypiłaś (są też przypomnienia), albo karteczkę, na której rysujesz sobie mini-szklaneczki i po każdej wypitej kolorujesz 🙂

  • […] się innymi w prostych sprawach, które wymagają minimalnego wysiłku. Pozwól ludziom być szczęśliwszymi – niech widzą swoją siłę wynikającą z samodzielnego rozwiązywania […]

Instagram