Wyjście ze strefy komfortu porady

Podziel się!

5
(5)

Strefa komfortu jest ruchoma. Poszerza się za każdym razem, kiedy próbujesz czegoś nowego, a to oznacza, że jeśli uczynisz wyjście ze strefy komfortu jednym ze swoich celów, decydujesz się na nową drogę przez całe życie. Oto praktyczne porady na wyjście ze strefy komfortu, gdziekolwiek ona się teraz znajduje u Ciebie.

5 porad na wyjście ze strefy komfortu

Jak ułatwić sobie wyjście ze strefy komfortu? Oto praktyczne wskazówki, które sprawdzą się każdego dnia:

 1. Poczucie komfortu i dyskomfortu jest tymczasowe.

  Uczucia te są potrzebne do przetrwania, jednak nie pomagają, gdy chcemy osiągnąć coś więcej. Jak każde uczucie, wrażenie dyskomfortu jest tymczasowe, co oznacza, że minie niezależnie od tego, czy będziesz coś robić czy zrezygnujesz. Jeśli się nie poddasz, szybko znajdziesz się na ścieżce rozwoju.

 2. Jeśli chcesz zmienić złe nawyki, daj sobie czas.

  Stopniowo wprowadzaj czynności, które sprawiają Ci dyskomfort w nawyki, które chcesz usunąć. Prostym przykładem jest chęć rezygnacji z wielogodzinnego oglądania seriali. Jeśli skrócisz czas przeznaczony na seriale np. o godzinę i poświęcisz ten czas na trening – łatwiej pozbędziesz się nawyku w całości. Po kilku tygodniach możesz skrócić czas jeszcze bardziej i dodać inną powodującą dyskomfort rzecz.

 3. Poczucie dyskomfortu nie musi towarzyszyć Ci bezwarunkowo.

  Nie ma nic złego we wplataniu drobnych przyjemności w czynności, które powodują niewygodę. Uprzyjemnianie sobie rzeczy, na które decydujemy się poświęcić czas mimo, że nie mamy na to ochoty pozwoli przetrwać trudne chwile.

 4. Wyeliminuj opcje.

  Ta prosta – i skuteczna – metoda polega na niedawaniu sobie wyboru. Przykładem może być utrzymywanie zdrowego odżywiania. Jeśli będziesz dawać sobie w umyśle wybór między niezdrowymi przekąskami a sałatką, trudno będzie Ci skupić się na tym ostatnim. Powiedz sobie, że do wyboru masz sałatkę.

 5. Przejmuj odpowiedzialność.

  Twoje wyniki to w 100% Twoja zasługa. Jesteś w pełni odpowiedzialna za to, co osiągniesz podczas swojego pobytu na Ziemi. Pamiętaj, że to Ty każdego dnia decydujesz o swoim życiu.

Wyjście ze strefy komfortu porady

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Porady na wyjście ze strefy komfortu”

 • Kasia
  13 września 2020 w 19:07

  Doskonały artykuł, niby wszystko proste, a jednak w praktyce trudne!

Instagram