Podziel się!

5
(6)

Każdy z nas ma swoje ulubione złote myśli, do których lubi wracać. Motywujące cytaty to jedna z podstawowych rzeczy, jakie pomagają mi pozostać na obranym kursie. Od dziecka prowadziłam zeszyt z cytatami, które uważałam za ważne i przydatne. Co ciekawe, nawet po wielu latach nie straciły one na przydatności.

Jeśli potrzebujesz motywacji do działania, zacznij dzień od solidnej dawki motywujących do działania cytatów. Jak zapewnić sobie stałą motywację do działania? Ja wykorzystuję magię słowa pisanego. Umieszczam więc cytaty, które są zgodne z moimi aktualnymi projektami, gdzie tylko się da.

Gdzie w domu umieścić motywujące cytaty, aby osiągnąć cele?

Zazwyczaj umieszczam cytaty w różnych miejscach, aby stale przypominać sobie o tym, co dla mnie najważniejsze. Polecam szczególnie wydrukowanie lub umieszczenie cytatów:

  • w ramkach w formie wydruków w miejscu pracy oraz wszędzie, gdzie potrzebujesz dodatkowej motywacji, ja mam taki w przedpokoju i salonie
  • na lustrze w łazience w formie doczepianej karteczki
  • w kalendarzu na pierwszej stronie – myśl przewodnia na dany rok
  • w komputerze / na tablecie / w smartfonie jako tapeta na pulpit
  • jeśli prowadzisz dziennik (do czego bardzo zachęcam) umieść cytaty na początku wpisu z danego dnia.
  • zaobserwuj motywujące konta na Instagramie (również na moim regularnie umieszczam motywujące do działania myśli), tylko nie przeglądaj ich wcześnie rano (tutaj piszę, dlaczego).

Jak korzystać z motywujących cytatów dla osiągnięcia swoich celów?

Cytaty mogą być wspaniałym źródłem motywacji do działania. Ważne jednak, żeby wyciągnąć z nich to, co najlepsze i przystąpić do działania. Ponieważ tylko działanie sprawi, że zmienisz swoje życie. Staraj się dopasować cytaty, które odzwierciedlają Twoje aktualne cele. Dzięki temu wyciągniesz z nich maksimum inspiracji do podjęcia działań.

Poniżej znajdziesz 5 motywujących cytatów, które mam nadzieję zainspirują Cię do ulepszenia swojego życia.

Zawsze możesz zrobić więcej. O ile rzeczywiście chcesz.

Motywacja do działania: zawsze możesz zrobić więcej. O ile rzeczywiście chcesz.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z własnych priorytetów. Czy to jest rzeczywiście Twój cel, czy może przyjemne uzupełnienie życia, o które faktycznie nie chce Ci się walczyć z całych sił?

Motywujące cytaty: Bądź wdzięczny za to, co masz. Wtedy biegnij po więcej!

Bądź wdzięczny za to, co masz. Wtedy biegnij po więcej.

Najpierw doceń to, co już masz. Kiedy poczujesz wdzięczność za wszystkie doświadczenia, które Cię ukształtowały, jesteś gotowy na więcej. Pogódź się z przeszłością i ruszaj do przodu.

Nie chce Ci się? To jest ten moment, gdy Twoje cele mówią: SPRAWDZAM!

Motywacja cytaty: nie chce Ci się? To jest ten moment, gdy Twoje cele mówią sprawdzam!

Najciemniej jest przed świtem. Jeśli nie chce Ci się zrobić tego, co konieczne, czas na test charakteru. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Chwilowe zadowolenie czy odłożona w czasie satysfakcja z dojścia do upragnionego celu?

Prawdziwy sukces? Zrobić to, przed czym uciekasz!

Motywujące cytaty: prawdziwy sukces? zrobić to, przed czym uciekasz

Czego w życiu się boisz? To nieprawda, że prawdziwie odważni ludzie niczego się nie boją. Jednak oni działają pomimo tego strachu.

Motywujące cytaty: Wielkie czyny składają się z drobnych uczynków. // Lao Tzu

Wielkie czyny składają się z drobnych uczynków cytat motywujący

Każde, najmniejsze działanie, które przybliża Cię do osiągnięcia wymarzonego celu jest tego warte. Pamiętaj, że wielkie sukcesy wymagają planowania i systematycznego wdrażania planu w życie. Tzw. sukces w ciągu jednej nocy to zwykle… lata systematycznej pracy.

Motywujące cytaty pinterest

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram