Jak zacząć pisać dziennik? 5 porad na początek

Jak zacząć pisać dziennik? 5 porad na początek

Podziel się!

5
(2)

Jeśli chcesz zacząć pisanie dziennika, to wspaniała wiadomość! Pamiętaj, że masz do wyboru mnóstwo możliwości i form pisania. Chociażby przed Tobą decyzja, czy będzie to dziennik, czy pamiętnik? O czym będziesz pisać? W jakiej formie? Wszystkie te tematy znajdziesz omówione w innych wpisach. Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie, jak zacząć pisać dziennik. Podam Ci 5 sprawdzonych przeze mnie wskazówek, które pozwolą Ci zacząć.

Jak zacząć pisać dziennik?

Potrzebny czas: 10 min..

Poniżej znajdziesz 5 przydatnych porad na początek, które pomogą Ci zacząć pisać dziennik. Dobrze sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy nigdy nie pisałaś dziennika.

 1. Wybierz formę, w jakiej będziesz pisać.

  To absolutna podstawa. Czy wolisz pisać w notatniku, zeszycie, czy może w dobrej jakości dzienniku w eleganckiej oprawie? A może uznasz, że lepiej sprawdzi się formuła własnego bloga lub nawet specjalnej aplikacji do pisania dziennika? Osobiście zachęcam Cię do wybrania formy tradycyjnej – ręcznego pisania w dedykowanym dzienniku.

 2. Zobowiąż się do pisania codziennie. Tak, codziennie!

  Metoda Małych Kroczków po raz kolejny ma swoje zastosowanie – pisz każdego dnia. Jeśli zdarzy Ci się dzień bez pisania (a pewnie się zdaży), koniecznie wróć do formowanego nawyku. Pisz codziennie.

 3. Długość nie ma znaczenia.

  W tym przypadku nie liczy się to, czy napiszesz pół strony, czy pięć. Liczy się za to codzienne oddanie pisaniu dziennika. Najważniejsza jest stałość, aby wyrobić konkretny nawyk pisania.

 4. Pamiętaj, że piszesz dla siebie, nie dla innych.

  Twoim celem jest przeniesienie na papier myśli, celów i planów, a nie skupianie się na pięknej formie. Na to przyjdzie czas wraz z praktyką (zobaczysz, jak Twój styl pisania ewoluuje, to fascynujące!).

 5. Wyznacz określony czas na pisanie.

  Skoro zobowiązałaś się do regularnego pisania, musisz wiedzieć… kiedy będziesz to robić. Inaczej pisanie dziennika nie stanie się rytuałem, tylko czynnością, którą spróbujesz gdzieś wcisnąć. Nie o to chodzi. Wyznacz blok czasowy na pisanie. Chociażby było to 5 minut dziennie, ale każdego dnia.

Jak zacząć pisać dziennik?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Jeśli post Ci się spodobał...

Obserwuj nas w social media!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Podziel się!

Dziękuję, że jesteś!
signature

Nie przegap nowych postów
Twoje powiadomienia o nowościach

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na razie brak komentarzy.

Zapisz się do newslettera
Pierwsza dowiedz się o nowościach i miej dostęp do inspiracji

Previous
Jedzenie na dobry nastrój – produkty poprawiające samopoczucie
Jak zacząć pisać dziennik? 5 porad na początek