Podziel się!

5
(3)

W dzisiejszym krótkim artykule mam dla Ciebie 10 pomysłów na wpisy do dziennika. Poznaj lepiej samą siebie i odkryj na nowo to, co w Tobie najlepsze.

Poznaj lepiej samą siebie – pomysły na wpisy do dziennika

 1. Napisz, jakich trzech ludzi podziwiasz i dlaczego. Które cechy ich osobowości, wyglądu, zachowania Ci się podobają? Co chciałabyś wdrożyć do swojego życia? Jak to zrobić?
 2. Jak się czujesz, kiedy porównujesz siebie do innych ludzi? Lepsza, gorsza? A może nie porównujesz się do innych, tylko do siebie z przeszłości? Która z tych postaw jest korzystna dla Ciebie – porównywanie się do innych czy do samej siebie?
 3. Co sprawia Ci przyjemność? Wypisz 5 rzeczy, które przyjdą Ci do głowy. Co możesz zrobić, żeby robić choć jedną z nich każdego dnia?
 4. Wypisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczna w tej chwili. Dlaczego jesteś wdzięczna za każdą z nich?
 5. Czym jest dla Ciebie w tej chwili sukces? Z czym go utożsamiasz? Jak zachowuje się człowiek sukcesu? Co je, jaki ma rozkład dnia? Co ćwiczy, co czyta, czym się zajmuje? Jak spędza wolny czas i z kim? Czego się uczy, gdzie mieszka?
 6. Co możesz dzisiaj zrobić, żeby nadchodzący dzień uznać za dobrze spędzony? Jakie zadanie przyniesie Ci satysfakcję? Co sprawi, że poczujesz się dobrze sama ze sobą wieczorem?
 7. Gdybyś nagle stała się swoim własnym coachem, co byś sobie powiedziała? Spójrz na siebie z boku i napisz mowę motywacyjną, która podniesie Cię z kanapy!
 8. Jakie trzy nawyki najbardziej zmienią Twoje życie na lepsze w perspektywie roku? Jaki nawyk możesz wprowadzić już dzisiaj małymi kroczkami?
 9. Co najczęściej komplementują w Tobie inni? Co w Tobie chwalą i podziwiają? Czy dostrzegasz tis u siebie? A może jesteś swoim największym krytykiem?
 10. Przypomnij sobie siebie w najtrudniejszym momencie swojego życia i napisz do siebie list (jako Ty z przyszłości). Napisz, co wydarzyło się dalej, jak sobie poradziłaś i jaką lekcję otrzymałaś!

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Poznaj lepiej samą siebie – pomysły na wpisy do dziennika”

 • Zofia
  25 kwietnia 2022 w 09:22

  Cieszę się z *odkurzenia* przez Panią bloga. Czekałam na nowe wpisy . Pomagają one zatrzymać się i pomyśleć oraz przemyśleć. Miłego dnia

  • 26 kwietnia 2022 w 12:11

   Dziękuję i pozdrawiam cieplutko, miłego dnia! 🙂

Instagram