lepsza produktywność rano

Podziel się!

5
(2)

Jeżeli Twoje poranki nie wyglądają tak, jakbyś sobie tego życzyła, spróbuj wykonać te 5 prostych kroków ku lepszej produktywności. Lepsza produktywność rano jest możliwa dla Ciebie już dzisiaj!

Lepsza produktywność rano – 5 prostych sposobów

Sposoby na lepszą produktywność rano, które warto wypróbować:

 1. Zacznij dzień z dobrym nastawieniem.

  Dla każdego z nas będzie to oczywiście oznaczać coś innego. Może lubisz wypić w ciszy poranną kawę, wyjść na spacer z psem, medytować czy chwilę poćwiczyć? A może idealny poranek to ten, kiedy przez kilka chwil przytulasz swoją rodzinę i wyrażasz wdzięczność za to, co już masz? Cokolwiek sprawia, że czujesz o poranku pozytywną energię – rób to każdego dnia. Jeśli nie wiesz, co sprawia Ci radość, przeczytaj ten artykuł o porannej rutynie.

 2. Zrób listę zadań na nadchodzący dzień.

  Jedni taką listę robią wieczorem poprzedniego dnia, inni wolą usiąść o poranku i spisać wszystko, co jest do zrobienia. Szczegółowa lista pozwoli Ci spojrzeć na dzień w systemie bloków czasu. Pamiętaj o skreślaniu zadań z listy w miarę ich wykonywania – to niezmiernie satysfakcjonujące!

 3. Regularnie oczyszczaj swój umysł.

  Pisanie dziennika to jeden z najlepszych sposobów zarówno na dobre rozpoczęcie, jak i zakończenie Twojego dnia. Kiedy coś zaprząta Twoje myśli, przelej to na papier. Wydaje się to banalne, ale naprawdę działa. Pomaga się uspokoić i zmniejszyć poziom niepokoju i stresu.

 4. Stwórz wieczorną rutynę.

  Dla każdego z nas wieczorna rutyna będzie inna, jednak zawsze warto w niej zawrzeć chwilę na przygotowanie się do nadchodzącego dnia. Spakowanie dokumentów, lunch do pracy. To drobne rzeczy, które ułatwiają nam optymalne rozpoczęcie nadchodzącego dnia.

 5. Poznaj swój cykl snu.

  Czy wiesz, że optymalne godziny wstawania i zasypiania zależą nie tylko od pory roku, ale też od Twojego chronotypu snu? W miarę możliwości staraj się dopasować rytm dnia do momentów swojej najwyższej produktywności (uwaga! wcale nie musi to być wczesny ranek!). Wypróbuj nowy harmonogram dnia przez miesiąc i zobacz, jak zmienia się Twoja produktywność.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram