Podpowiedzi do pisania dziennika

Podziel się!

5
(3)

Czasem brakuje Ci inspiracji, aby coś zapisać w dzienniku. A może jesteś w momencie, kiedy czujesz, że potrzebujesz zmiany? Jednym z najlepszych sposobów na zajrzenie w głąb siebie jest pisanie dziennika (journaling). Podpowiedzi do pisania dziennika pomagają nam nakierunkować myśli na poszukiwanie odpowiedzi i rozwiązań.

Podpowiedzi do pisania dziennika, dzięki którym ulepszysz swoje życie

To taka forma rozmowy z samą sobą, w której odpowiadasz na zadane pytanie. Bardzo przydatna rzecz, gdy czujesz się zagubiona w życiu. W tym artykule znajdziesz inspiracje do pisania dziennika, które pomogą Ci ulepszyć Twoje życie. Stanie się tak jednak tylko wtedy, jeśli będziesz ze sobą absolutnie szczera.

To jak, zaczynamy?

Pytania na początek

  • Czy żyjesz swoim życiem? A może nadal odtwarzasz scenariusz napisany dla Ciebie przez kogoś innego? Decydujesz o sobie czy pozwalasz innym podejmować decyzje w najważniejszych dla Ciebie sprawach? Czyim życiem naprawdę żyjesz?
  • Czy jesteś szczęśliwa z tym, co robisz? O ile życie nie polega tylko na przyjemnościach, czy kluczowe aspekty Twojego życia sprawiają Ci radość (np. praca, hobby, życie osobiste)?
  • Czy życie innych ludzi inspiruje Cię czy denerwuje? Które sukcesy innych Cię drażnią? Czy czujesz, że chciałabyś być na ich miejscu i robić to, co oni?
  • Jak się dzisiaj czujesz? Może chce Ci się pić, jesteś głodna, niewyspana? Jakie emocje odczuwasz w tej chwili? Radość, smutek, znużenie, zażenowanie? Jak często tak się czujesz i czy chciałabyś się czuć inaczej? Jak i dlaczego?

Pójdźmy trochę głębiej

  • Czy lubisz swoją pracę / szkołę? Co w niej lubisz, a co chciałabyś zmienić? Czy interesuje Cię to, czym się zajmujesz? Może masz świetną atmosferę w pracy, a może ciągle uczysz się czegoś nowego? Czego nie lubisz w swojej pracy? Czy możesz to zmienić? Co przeważa – plusy czy minusy? Dlaczego?
  • Czy jesteś zadowolona ze swojego związku / najbliższej relacji? Co najbardziej lubisz w swoim partnerze / partnerce / przyjacielu? Co Cię denerwuje? Jakie aspekty związku możesz zmienić na lepsze? Czy czujesz, że ta relacja przynosi Ci pozytywną energię i inspiruje do stania się lepszą wersją siebie? A może jest wręcz przeciwnie? Jak myślisz – dlaczego?
  • Kiedy byliśmy mali, nie mieliśmy wyboru w odniesieniu do większości rzeczy. Czego chcesz teraz? Jak wygląda Twój idealny dzień / tydzień? Gdybyś miała wieść idealne życie, jak ono by wyglądało? Co możesz zrobić już teraz, aby przybliżyć się do tego ideału?
  • Wypisz trzy rzeczy, których w sobie nie lubisz. Czy masz na nie wpływ?Jeśli tak, to jaki? Co możesz zmienić, żeby poczuć się lepiej sama ze sobą? Co możesz zrobić, żeby zaakceptować to, czego zmienić nie możesz?

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pełen podpowiedzi do pisania dziennika pomoże Ci w trudnych chwilach. Czasem nie chcemy zajrzeć w głąb siebie, wolimy tkwić na powierzchni. Jednak dzięki przejęciu pełnej odpowiedzialności za to, gdzie się znajdujesz, możesz zmienić swoje życie na lepsze.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram