Czy jesteś gotowa na Nowy Rok?

Podziel się!

0
(0)

Dla większości ludzi początek nowego roku to czas, kiedy czują, że mogą więcej. Zmiana wisi w powietrzu, a pytania o postanowienia noworoczne przewijają się w rozmowach nie tylko przy świątecznym stole. Jeśli też czujesz, że to szansa na nowy początek, na zmiany w życiu czy relacjach z ludźmi, przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu sprawdzisz, czy jesteś gotowa na Nowy Rok.

Przerwa świąteczno-noworoczna to doskonały czas na zamykanie spraw, kończenie projektów i planowanie nowych. To dobry moment na relaks i refleksję nad mijającym rokiem. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co będzie, jednocześnie wyciągając lekcje z przeszłości.

Czy jesteś gotowa na Nowy Rok?

Jak sprawić, żeby nadchodzący rok był wykorzystany jak najlepiej? Oto krótki poradnik krok po kroku.

 1. Wyznacz cele na nadchodzący rok.

  To co jest mierzone, będzie zrobione. Może nie zawsze, ale z pewnością zwiększy Twoje szanse. Nie popełnij jednak błędu wyznaczając sobie zbyt wiele celów. Wtedy zamiast skupienia przywitasz chaos i stres. Możesz wyznaczyć nawet jeden główny cel, wokół którego będzie się kręcić wszystko w przyszłym roku. Minimalizm w wyznaczaniu celów to jeden ze sposobów na sukces.

 2. Bądź konkretna.

  Im bardziej konkretny cel, tym lepiej go zmierzyć. Jeśli Twoim celem jest lepsze zdrowie, to jak to zmierzyć? Czy będzie to 20 pompek, przebiegnięcie bez zadyszki 5 km a może zrzucenie oponki z brzucha?
  Konkretny cel to na przykład trening 3 razy w tygodniu – w poniedziałek, środę i piątek o 20:00. Pamiętaj, że jeśli zapiszesz tylko, że chcesz trenować 3 razy w tygodniu, a nie wyznaczysz sobie kiedy dokładnie – pewnie znajdziesz dziesiątki powodów, dla których musisz ten trening przełożyć.

 3. Zapisz co postanowiłaś.

  Nawet jeśli masz tylko jeden cel, zapisz wszystko, co się z nim wiąże. Określ daty, terminy, mierniki. Napisz, kiedy cel zostanie uznany za zrealizowany. Podziel drogę do celu na mniejsze elementy, które wpiszesz w kalendarz na przyszły rok.

 4. Podziel się swoimi planami.

  Jeśli opowiesz o swoich planach ludziom Tobie życzliwym, zyskujesz dodatkową broń w walce o zrealizowanie swojego celu. Twoi bliscy będą Cię pytać o cel i jego realizację, co pozwoli zmniejszyć chęć do prokrastynacji.

 5. Skup się na tym, co dobre.

  Nie ma osoby, która się nigdy nie potknęła na drodze do celu. Jednak przeszłości nie zmienisz, możesz tylko dokonać innego wyboru w chwili obecnej. Na tym się skup. Każda kolejna chwila daje Ci możliwość powrotu na obraną ścieżkę. Skorzystaj z niej.

Czy jesteś już gotowa na Nowy Rok? W takim razie czeka Cię jeszcze najważniejsze zadanie: zrób to, co postanowiłaś.

Oceń post:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram