Nawyki 2021

Podziel się!

5
(4)

Oto moja subiektywna lista prostych nawyków, które warto wprowadzić w nadchodzącym roku. A może nawet nie warto czekać do nowego roku, tylko zacząć działać już teraz? Co Ci szkodzi spróbować! W tym artykule poznasz nawyki 2021 – które warto wprowadzić?

Wiem, że dla większości z nas mijający rok 2020 był czasem niełatwym. Dużo zmian, często niepożądanych i konieczność ciągłej zmiany planów i założeń… To może zniechęcać do robienia czegoś inaczej. Jednak pamiętaj, że czas jest cenny i jeśli z czymś zwlekasz, na wprowadzenie tego masz coraz mniej… czasu.

Proste nawyki 2021 – które warto wprowadzić?

Oto proste nawyki 2021, które warto wprowadzić już dziś:

 1. Nawyk wdzięczności.

  W minionym roku czasem trudno było znaleźć wiele powodów, aby być wdzięczną za to, co się ma. Ale naprawdę masz za co być wdzięczna. Zapisuj w dzienniku codziennie rano trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczna. To mogą być drobnostki, ale bądź konsekwentna. Po kilkudziesięciu dniach zobaczysz, jak zmienia się Twoje podejście do świata.

 2. Nawyk planowania posiłków.

  Nie tylko oszczędzasz czas i pieniądze planując posiłki, ale przede wszystkim lepiej dbasz o swoje zdrowie. Same korzyści! Jeśli trudno Ci planować cały tydzień, zacznij od jednego posiłku, na przykład od śniadań.

 3. Aktywność fizyczna nowym nawykiem w 2021 roku

  Rusz się! Pandemia koronawirusa w mijającym roku ograniczyła naszą aktywność w znacznym stopniu. Jednak starajmy się korzystać z każdej możliwości, aby trochę się ruszyć. Jeśli masz z tym trudności, możesz zainwestować w tańszy smartwatch lub droższy smartwatch. Urządzenie to przypomni Ci o konieczności ruchu.

 4. Nawyk czytania zamiast scrollowania

  Mniej czasu przed ekranem to więcej czasu na rozwój osobisty czy chociażby na przyjemność wynikającą z czytania. Pomyśl, ile godzin dziennie spędzasz przed ekranem (praca zdalna, nauka zdalna, telewizja, używanie smartfona, zakupy online…). Ogranicz czas przed ekranem i ustanów nowy nawyk czytania.

 5. Zacznij kontrolować swoje finanse

  Czy wiesz, ile miesięcznie wydajesz? Ile oszczędzasz, a docelowo ile inwestujesz? Jeśli nie, czas zacząć kontrolować swoje finanse. A może warto znaleźć dodatkowe źródło dochodu?

 6. Kluczowy nawyk 2021 – zamiana starego na nowe

  Nie chodzi o wymianę starego smartfona. Zamień przetworzone jedzenie na zdrowy odpowiednik, a słodzone napoje na wodę. Zamiast narzekania szukaj rozwiązania problemu. Wybierz proaktywne działanie zamiast reaktywności. Zamiast wymówek rób co trzeba.

A jakie nawyki Ty zamierzasz wprowadzić w 2021 roku?

Nawyki 2021

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram