5 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Podziel się!

5
(2)

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, pewnie robisz podsumowanie mijającego roku i tworzysz noworoczne postanowienia. Dzisiaj mam dla Ciebie listę 5 rzeczy do zrobienia przed końcem roku. Zerknij na nią i wykorzystaj według potrzeb, a wejdziesz w Nowy Rok nie tylko z lepszym humorem, ale i z poczuciem wykorzystania ostatnich dni tego roku.

5 rzeczy do zrobienia przed końcem roku

Jeśli zdecydujesz się ogarnąć te 5 rzeczy do zrobienia przed końcem roku, Nowy Rok będzie dla Ciebie świeżym startem w lepszą przyszłość.

 1. Oczyść swoją przestrzeń.

  Niektórzy zostawiają świąteczne dekoracje na dłużej, ja wolę je schować. Do tego poświąteczne porządki w domu, pozbycie się niechcianych rzeczy, oddanie tego, co możliwe. Uporządkowanie dokumentów, papierów, redukcja rzeczy w szafie. Przed końcem roku robię te wszystkie rzeczy, żeby od 1 stycznia poczuć się lepiej mentalnie i fizycznie. Działa bardzo skutecznie.

 2. Odezwij się do swoich bliskich.

  Podziękuj za życzenia, prezenty i wsparcie. Zadzwoń, żeby zapytać, co u nich słychać. Złóż życzenia noworoczne, umów się na kawę czy spotkanie online. Po prostu pokaż, że są dla Ciebie ważni.

 3. Znajdź chwilę dla siebie.

  Poczytaj dobrą książkę, weź pachnącą kąpiel z kulą do kąpieli, zacznij pisać dziennik lub medytować. A może nowe paznokcie sprawią, że zyskasz pozytywną energię?

 4. Zadbaj o zdrowie.

  Umów się na wszystkie potrzebne badania kontrolne (w tym do dentysty!). Zaplanuj plan posiłków i zmiany w odżywianiu. Wyznacz sobie plan treningowy i zacznij go realizować już dziś.

 5. Zrób plan na nadchodzący rok.

  Uzupełnij nowy kalendarz, wypisz wszystkie ważne wydarzenia, sprawdź, co gdzie i kiedy musisz wpisać. Wyznacz sobie noworoczne cele, spisz postanowienia. Zrób podsumowanie mijającego roku i określ, co w nadchodzącym zamierzasz zrobić inaczej.

Wiem, że powyższa lista może zabrać Ci sporo czasu. Jeśli nie dasz rady zrealizować wszystkich podpunktów, warto skupić się w pierwszej kolejności na zamykaniu spraw. Da Ci to nową energię, która pozwoli nadgonić jeszcze więcej tematów w nowym roku.

Na mnie bardzo dobrze działa też uzupełnienie nowego kalendarza i zrobienie listy celów, do których chcę dążyć w nadchodzącym roku. Jeśli lubisz planowanie, taki spis pomoże Ci jeszcze lepiej działać z dobrą energią. Daj znać w komentarzu, które postanowienie noworoczne jest Twoim najważniejszym i priorytetowym.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram