7 nawyków dla lepszego i szczęśliwszego życia

Podziel się!

4.6
(11)

Magia Metody Małych Kroczków jest zaskakująca. Czy wiesz, że wprowadzając niewielkie zmiany do swojej codziennej rutyny możesz (w dłuższej perspektywie!) osiągnąć zaskakująco trwałe rezultaty? Oto 7 nawyków dla zdrowszego i szczęśliwszego życia, które warto wprowadzić już dziś.

7 nawyków dla zdrowszego i szczęśliwszego życia

Oto codzienna rutyna i praktyczne nawyki, która pozwolą Ci osiągnąć zamierzone cele.

 1. Życiowy audyt.

  Pomyśl o tym, co przynosi Ci w życiu radość, o ludziach, z którymi chcesz przebywać, co lubisz robić i dlaczego. Tego będziesz chciała więcej w życiu – to podstawa do ukierunkowania działań w tę stronę. I vice versa – pomyśl o tym, czego nie lubisz, o dołujących Cię ludziach i sprawach. Postaraj się w miarę możliwości zastąpić negatywną listę tą pozytywną.

 2. Czytaj.

  Tak, wiem, że powtarzam to wielokrotnie, aż do znudzenia, ale czytanie pomaga nie tylko uspokoić rozbiegany umysł, ale też poszerzyć horyzonty i rozwinąć się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Dlatego czytaj codziennie. Jeśli często wyjeżdżasz, może warto zainwestować w dobry czytnik ebooków?

 3. Zamieniaj.

  Jesteś tym, co jesz. Dlatego zacznij zamieniać niezdrowe, szkodliwe jedzenie na zdrowsze odpowiedniki. Zacznij prosto – białe pieczywo zamień na pełnoziarniste, zamiast batonika sięgnij po owoc i garść orzechów. Wiesz, proste, małe zmiany, ale systematycznie. Czasem wyeliminowanie jednego typu produktów da Ci wyjątkowo wymierne rezultaty, które zaskoczą Ciebie samą. Polecam zacząć od białej mąki, cukru i nadmiaru soli.

 4. Graj w zielone.

  Koniecznie dodaj dużo zieleniny do codziennej diety. Sałata, szpinak, jarmuż, kiełki… możesz zacząć po prostu od zielonego koktajlu na śniadanie.

 5. Rób listy!

  Listy kontrolne czy listy rzeczy do zrobienia to w dzisiejszych czasach konieczność! Zacznij od codziennego robienia listy spraw do załatwienia, w ten sposób małymi kroczkami wdrożysz się w planowanie i organizowanie życia.

 6. Pamiętaj o relacjach międzyludzkich.

  Jesteśmy zwierzętami stadnymi, dlatego tak ważne jest utrzymywanie wartościowych relacji z innymi ludźmi. Pamiętaj o tym nawet, jeśli masz introwertyczne usposobienie.

 7. Zaczerpnij świeżego powietrza.

  Przebywać na dworze powinnaś oczywiście przez cały rok, jednak wiosną i latem jest to dużo łatwiejsze (szczególnie żeby zacząć). Poczytaj o Friluftsliv.

Pamiętaj, że zmiana nie zachodzi z dnia na dzień, tylko stopniowo. Wdrożenie zmian w życiu wymaga czasu i zaangażowania.

Oceń post:

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba ocen: 11

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram