Trzy nietypowe nawyki, które zmieniają życie na lepsze

Podziel się!

5
(2)

Nowy rok, nowa ja… jak to ładnie brzmi prawda? Gdy otwieramy nowy kalendarz, wydaje nam się, że mamy przed sobą zupełnie nową siebie. Nową rzeczywistość, która oczywiście będzie wyglądać inaczej niż do tej pory. Tak, za sprawą nowej końcówki daty. Nie zdajemy sobie sprawy, że nowy rok to zwykle… stare nawyki. Czyli stara ja, a nie ta nowa, lepsza. Podobno co najmniej w 40% działamy w ciągu każdego dnia na autopilocie. Skoro tak, warto poznać trzy nietypowe nawyki, które zmieniają życie.

W teorii każdy z nich wydaje się prosty, ale… wiadomo, praktyka koło teorii często nie stoi. Dlatego zanim prychniesz i stwierdzisz, że to wszystko wiesz i to takie oczywiste… zastanów się, czy tak robisz. W codziennym życiu, kiedy się spieszysz, stresujesz… Tak szczerze, sama ze sobą. Ja wiem, jak jest u mnie i nad czym będę pracować w roku 2021.

Skończ, co zaczęłaś!

Niedokończone sprawy są jak małe kamyczki w butach, niby nic, a jednak ciągle uwierają, kiedy chodzisz. Jak tam Twoje projekty, które zaczęłaś w 2020 roku i jeszcze nie skończyłaś? Bardzo kuszące jest zabranie się od 1 stycznia za nowe, świeże wyzwania. Jednak daj na wstrzymanie!

Kończenie tego, co zaczęłaś to jeden z najlepszych nietypowych nawyków, jaki możesz w sobie wykształcić!

Oczywiście, nie chodzi o projekty porzucone, które okazały się pomyłką i nie wniosły nic do Twojego życia. Chodzi mi o projekty, które przyniosą Ci pozytywną zmianę i przybliżą do realizacji Twoich celów. Dokończ je. A już tym bardziej dokończ, jeśli za wszelką cenę nie chcesz!

Budź się wcześniej niż do tej pory

Mi też się zdarza zarywać noce. Niestety, taki koszt życia, które świadomie wybrałam. Ale nie żałuję. Żałuję za to każdego dnia, kiedy nie wstałam wcześniej. Jeśli jeszcze nie przeczytałaś książki Robina Sharmy 5 AM Club, koniecznie nadrób zaległości.

Wczesne wstawanie ma wiele zalet i znacząco wpłynie na poziom Twojej energii i wydajności w czasie dnia. Nietypowe nawyki, jak ten wczesnego wstawiania są bolesne, trudne i wymagające ogromnej dozy samodyscypliny. Możliwe, że czujesz się zmęczona i wyczerpana każdego dnia i wcześniejsze wstawianie wydaje Ci się czymś niemożliwym i szalonym jednocześnie.

Jednak ustawienie ścisłego harmonogramu chodzenia spać i wstawania każdego dnia pomoże Twojemu ciału “złapać” nowy rytm. Tak jak każdy nawyk, ten również wymaga czasu. Jeśli chcesz wprowadzić ten nawyk w życie, polecam poniższe kroki:

Nietypowe nawyki: jak podchodzisz do zmian?

Jak mówią, w życiu pewna jest tylko niepewność. Większość z nas po prostu nie lubi zmian i stara się ich uniknąć, jak tylko może. Zmiany jednak się zdarzają. A w zasadzie są z nami cały czas, wystarczy spojrzeć na mijający rok 2020. Większość tych zmian nie chciała, a jednak się zdarzyły.

Nawet w odniesieniu do zmian mamy możliwość wyboru. Możemy przyjrzeć się zmianie i zadziałać albo czekać i udawać, że nic się nie dzieje. Nawyk akceptowania zmian jest trudny, zgadzam się. Dlatego trafił na listę nietypowych nawyków. Nie każdy typ osobowości lubi zmiany (a w zasadzie większość ludzi za nimi nie przepada).

Wyobraź sobie, że zaczynasz akceptowć zmiany, których nie możesz kontrolować i w nowej rzeczywistości pracujesz nad swoimi celami. Bierzesz pod uwagę nowe okoliczności, ale dostosowujesz się do sytuacji zamiast rzucać wszystko i czekać, aż ktoś przywróci stary porządek.

Ty zarządzasz swoim życiem i decydujesz o tym, jak reagujesz na zmiany. Nie twierdzę, że nawyk akceptowania zmian jest nawykiem prostym do wprowadzenia czy łatwym do utrzymania. Wręcz przeciwnie. Jednak sprawia on, że żyje się łatwiej.

Jaki nietypowy nawyk Ty polecasz?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Trzy nietypowe nawyki, które zmieniają życie na lepsze”

  • Zofia
    5 stycznia 2021 w 10:20

    Jak zwykle wpis napisany z polotem, a przede wszystkim z wiedzą. Dziękuję

  • […] poprzeczki. Dlatego też od wielu lat chłonę różnego rodzaju publikacje pokazujące, jakie nawyki można wykształcić, żeby zmienić swoje życie na lepsze. Oto wybrane nawyki ludzi sukcesu, […]

Instagram