Podziel się!

4.3
(4)

Jeśli zastanawiasz się, czy pewność siebie jest wrodzona czy też nabyta – mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Pewność siebie jest zarówno wrodzona, jak i nabyta. Każde dziecko przychodząc na świat ma wrodzoną pewność siebie. Dopiero ucząc się i chłonąc jak gąbka najbliższe otoczenie każdego dnia może tę pewność utracić. A już szczególnie ciężko jest, kiedy wchodzi w okres dorastania i ciągłych porównań. Jeśli zastanawiasz się, jak wyrobić nawyk pewności siebie – koniecznie wypróbuj te 5 prostych sposobów.

5 prostych sposobów na nawyk pewności siebie

Potrzebny czas: 30 dni

Nawyk pewności siebie – jak wyrobić w 5 krokach?

 1. Wizualizuj swoją pewną siebie wersję

  Aby wiedzieć, jak wyglądasz będąc pewna siebie, powinnaś dokładnie zastanowić się, jak taka osoba się zachowuje, w jaki sposób myśli i mówi. Zacznij od stworzenia nawyku wizualizowania siebie jako pewnej siebie osoby. Nie kopiuj przy tym innych – stwórz własną, unikalną wersję.

 2. Wykorzystaj dziennik do zwiększenie pewności siebie

  Nawyk pewności siebie możesz wyrobić dzięki pisaniu dziennika. Szczerość to podstawa – odpowiedz sobie (pisemnie!) na pytanie, dlaczego czujesz się mało wartościowa? Jakie emocje Ci towarzyszą w chwilach niepewności? Dzięki zadawaniu odpowiednich pytań dajesz sobie szansę na zmianę schematu ograniczeń.

 3. Zastosuj afirmację, aby zwiększyć pewność siebie

  Afirmacje mają pozytywny wpływ na Twoją pewność siebie tylko wtedy, kiedy je regularnie powtarzasz. Spójrz na afirmacje jak na decyzje. Afirmacje dla pewności siebie to Twoje decyzje, żeby czuć się inaczej, myśleć inaczej i zachowywać inaczej.

 4. Czy pamiętasz o swoich osiągnięciach?

  Podstawowy sposób, aby nawyk pewności siebie ukształtował się w pełni, to pamiętanie o tym, co już osiągnęłaś. Czy masz już swoją listę osiągnięć? Jeśli nie, koniecznie taką stwórz już teraz! Możesz zacząć ją pisać w swoim dzienniku, na początek koniecznie znajdź 20 rzeczy, które już osiągnęłaś.

 5. Rzuć sobie samej wyzwanie

  Udowodnij sobie, na co Cię stać! Każdego tygodnia wyznacz sobie samej wyzwanie – zrób coś, co Cię przeraża. Dlaczego? Abyś wyszła z własnej strefy komfortu i poczuła się dobrze z… poczuciem niepokoju.

Nawyk pewności siebie

Oceń post:

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Nawyk pewności siebie – 5 prostych sposobów”

Instagram