demo-images

Podziel się!

5
(5)

Nawet jeśli przez poprzednie kilka tygodni tkwiłaś w stanie zawieszenia i nie potrafiłaś się zorganizować, nic straconego. Każde doświadczenie czegoś nas uczy. Jeśli masz poczucie zmarnowanego czasu – świetnie! Tak, dobrze przeczytałaś – to wspaniała wiadomość! Wiesz już, czego nie chcesz. A to tak samo ważne, jak wiedzieć czego się chce. Dziś mam do Ciebie prośbę – zrób koniecznie te 5 rzeczy w czasie izolacji.

Jak wykorzystać czas w izolacji?

Zrób koniecznie poniższe 5 rzeczy w czasie izolacji w domu:

 1. Stwórz sobie nową rutynę w oparciu o obecne okoliczności

  Jeśli obecnie pracujesz w domu, a Twoje dzieci mają naukę zdalną, ustal nowy rozkład dnia, w którym przerwy spędzicie wspólnie. Obiad czy lunch o 13:00 każdego dnia to jeden z przykładów. Skup się na tym, co możesz uporządkować i zmienić, zamiast koncentrować się na tym, na co nie masz wpływu. Poczytaj o blokach czasowych.

 2. Doceń to, co masz

  Każdego dnia rano poświęć chwilę na okazanie wdzięczności za to wszystko, co Cię otacza. Mogą być to małe rzeczy, jak kawa wypita na balkonie, śmiech dzieci czy poranny całus od ukochanej osoby. Wiem, że wdzięczność brzmi trochę, jak pusty frazes, sama tak uważałam, ale naprawdę zmienia ona Twoje podejście do życia.

 3. Ogarnij się fizycznie – ubierz się, zrób makijaż, uczesz się

  Jak wyglądamy, tak się czujemy. Jeśli całe tygodnie chodzisz w dresach, tłustych włosach, to takie zaczyna być całe Twoje życie. Szczególnie, jeśli do tej pory dbałaś o siebie i swój wygląd. Jeśli nie dbasz o siebie, przenosi się to na inne dziedziny życia – nagle przestajesz dbać o dobre jedzenie, zadbany dom, zadania w pracy, o wychowanie dzieci… nie chcesz tego, prawda?

 4. Ćwicz codziennie – koniecznie!

  Jeśli codziennie się ruszasz, nabierasz energii do działania, lepiej się czujesz i lepiej wyglądasz (patrz punkt 3). Nie dwa razy w tygodniu, nie trzy – codziennie. Chociażby 15 minut każdego dnia da Ci lepsze efekty niż godzinny trening dwa razy w tygodniu. Nasze ciała potrzebują aktywności fizycznej, bez tego chorujemy.

 5. Przeczytaj książkę non-fiction

  Jeśli ciągle czytasz tylko powieści, koniecznie weź do ręki książkę, która pomoże Ci rozwinąć się w innej dziedzinie. Czy to będzie pozycja z zakresu rozwoju osobistego czy coś związanego z pracą lub Twoim hobby – przeczytaj coś innego. Otwórz się na nowe. Kto wie, może czytanie stanie się Twoją nową codziennością? Zachęcam – zmienia życie na lepsze.

Zrób to w czasie izolacji

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram