Jak planować zakupy spożywcze?

Jak planować zakupy spożywcze?

Podziel się!

4.9
(7)

Planowanie zakupów spożywczych pomaga zaoszczędzić zarówno sporo czasu, jak i pieniędzy. Żeby dobrze zaplanować zakupy spożywcze, warto najpierw zerknąć do wpisu o planowaniu posiłków. Jeśli już go czytałeś, zapraszam do artykułu o tym, jak planować zakupy spożywcze?

Przejrzyj zawartość lodówki, aby dobrze zaplanować zakupy

Kupowanie kolejnej rzeczy, mimo, że jeszcze nie zużyliśmy poprzedniej, to zamrożenie własnego kapitału operacyjnego. Dawno minęły czasy, kiedy w sklepach brakowało pewnych produktów i kupowanie “na zapas” miało sens. Dzisiaj wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne praktycznie cały czas. Zatem jeśli chcesz dobrze zaplanować zakupy, najpierw zerknij do lodówki i spiżarki, aby faktycznie sprawdzić, co już masz. Pamięć bywa zawodna, więc lepiej zweryfikować to, co Ci się wydaje 🙂

BetterMe: Planowanie zakupów spożywczych zaczynamy od przejrzenia naszego stanu posiadania – czy coś się przeterminowało, czy coś jest popsute albo spleśniało?

Zerknij na aktualne promocje, aby dobrze zaplanować zakupy spożywcze

Warto korzystać z ofert specjalnych w sklepach, marketach i dyskontach. Pomaga to zaoszczędzić trochę pieniędzy kupując dokładnie to samo, co i tak  potrzebujesz. Jeśli na przykład wiesz, że za dwa dni zaczyna się promocja na większość rzeczy, które zamierzasz kupić, może wstrzymasz się z zakupami do tego dnia? Oczywiście, największy sens ma to w przypadku, gdy planujesz posiłki zawczasu.

BetterMe: zobacz, co jest w promocji i skorzystaj z niej! Pamiętaj jednak, że czasem promocja rzeczywiście promocją nie jest – bądź czujny i sceptyczny.

Tutaj krótka uwaga: czasem widzimy oferty specjalne typu: kup trzy opakowania, a oszczędzisz 20%. Ok, jeśli na prawdę używasz tyle tych produktów, może będzie Ci się opłacać z tej oferty skorzystać. Ale jeśli to rzeczy, których używasz tylko okazjonalnie, weź pod uwagę, że jednorazowo wydasz więcej pieniędzy (musisz kupić 3 opakowania, a nie jedno). Nigdy nie byłam zwolenniczką kupowania “na zapas”, chociaż oczywiście w Twoim przypadku taka metoda może się sprawdzić.

Wybierz się do sklepu wtedy, kiedy innych tam nie ma

Jakie to przyjemne uczucie udać się do sklepu wcześnie rano – najlepiej tuż po otwarciu. Wybór towaru największy, kolejki najmniejsze. Czasem możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt minut dzięki temu, że pójdziesz do sklepu wtedy, gdy inni smacznie śpią.

BetterMe: Postaraj się zaplanować zakupy spożywcze na bardzo wczesne godziny poranne.

Jak planować zakupy spożywcze? Zapisuj na bieżąco, co trzeba kupić!

Jak nie zapomnieć o niczym w sklepie? Na zakupy wybierz się z listą! Listę warto stworzyć wcześniej, ale też uwzględnić w niej rzeczy, które zawsze w domu mamy, a czasem się nam kończą. Ja taką listę mam przyczepioną do lodówki (od razu z ołówkiem) i jeśli np. skończy mi się oliwa z oliwek, na bieżąco zapisuję to na lodówce. Jeśli wyciągam tabletkę do zmywarki i okazuje się, że zostały tylko trzy – zapisuję na liście. To prosty sposób, aby o niczym nie zapomnieć.

BetterMe: Stwórz listę zakupów na lodówce, zapisuj na niej wszystko, co się kończy. Ten nawyk warto w sobie wytworzyć, gdyż bardzo ułatwia życie!

Życzę Wam udanych zakupów!

Jak planować zakupy spożywcze?

Oceń post:

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 7

Bądź pierwszy i oceń post!

Jeśli post Ci się spodobał...

Obserwuj nas w social media!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Podziel się!

Dziękuję, że jesteś!
signature

Nie przegap nowych postów
Twoje powiadomienia o nowościach

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 Comments

Zapisz się do newslettera
Pierwsza dowiedz się o nowościach i miej dostęp do inspiracji

Previous
3 popularne mity o planowaniu – obalone!
Jak planować zakupy spożywcze?