Jak zacząć wdrażać swoje pomysły w życie

Podziel się!

5
(2)

Dzisiaj garść praktycznych wskazówek, które pomogą Ci efektywnie wdrażać swoje pomysły. Często mamy dużą wiedzę i mnóstwo pomysłów w głowie, ale nie potrafimy ich przenieść do świata realnego. Dlatego mamy wrażenie, że ciągle stoimy w miejscu zamiast iść do przodu. Wypróbuj poniższe sposoby na to, jak zacząć wdrażać swoje pomysły w życie.

Jak zacząć wdrażać swoje pomysły w życie? Praktyczne wskazówki

  • Załóż notatnik / dziennik/ notes i zapisuj tam wszystkie swoje pomysły – jak najbardziej szczegółowo; notatnik noś zawsze ze sobą. Wiele pomysłów jest bardzo ulotnych, dlatego zapisuj je od razu! Dzięki temu uporządkujesz chaos i zobaczysz, co naprawdę chcesz zrealizować.
  • Twórz tabelki, mapy myśli – każdy sposób, jaki uznasz za dobry, aby uzewnętrznić swoje pomysły i idee.
  • Przestań skupiać się wciąż na nowych pomysłach, jeśli poprzednich jeszcze nie wdrożyłaś w życie. Nowe pomysły zapisuj w specjalnym miejscu, aby do nich powrócić – inaczej będą krążyć po Twojej głowie. Zamiast czytać coraz więcej na różne tematy, zacznij działać w oparciu o tę wiedzę, którą już masz.
  • Jeśli masz jakiś problem – zrób sobie wewnętrzną burzę mózgów (ja kontra ja). Zapisz z niej wnioski i zacznij działać w oparciu o nie.
  • Zacznij pisać bloga, załóż vloga lub podcast na interesujący cię temat. Zrób to nawet jeśli jedyną osobą, która będzie z tego osiągać korzyści będziesz ty sama.
  • Zacznij udzielać się publicznie – pomagaj ludziom odpowiadając na ich pytania, daj coś od siebie. Jeśli wiesz, jak rozwiązać czyjś problem – czy to będzie w internecie, czy w świecie zewnętrznym – podziel się swoimi pomysłami z innymi! Zbierz od nich feedback (informację zwrotną).
  • Wybierz jeden projekt, od którego zaczniesz. Często nie mamy czasu lub pieniędzy na ogarnięcie wszystkiego, co nas interesuje. Zacznij od jednej rzeczy i na niej się skup.
  • Zastosuj Metodę Małych Kroczków. Domy buduje się cegła po cegle. Tak samo tworzy się wielkie biznesy, wspaniałe ruchy społeczne i … poprawia swój stan konta bankowego. Krok po kroku.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram