7 małych codziennych nawyków

Podziel się!

4.8
(6)

Wbrew pozorom nie potrzeba wiele, aby dokonywać każdego dnia zmian w swoim życiu. Kiedy czujesz, że stoisz w miejscu, zacznij zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość tam, gdzie jesteś. Oto 7 małych codziennych nawyków, które poprawią Ci życie.

7 małych codziennych nawyków, które poprawią Ci życie

  1. Pościel łóżko. Kiedy pierwszy raz przeczytałam o ścieleniu łóżka jako o sposobie na ulepszenie codziennego życia, przez myśl przeszło mi tylko jedno słowo: serio? Ale to naprawdę działa. Wiesz dlaczego? Ścieląc łóżko o poranku masz za sobą pierwsze, małe zwycięstwo. Dodatkowy bonus: nie czujesz pokusy położyć się z powrotem jeszcze na 5 minut.
  2. Pij odpowiednią ilość wody. Jestem ogromną wielbicielką kawy. Uwielbiam jej smak i zapach i łatwo mi zapomnieć o tym, jak duże odwodnienie organizmu powoduje. Jeśli lubisz pić kawę i herbatę, zdecydowanie powinnaś przyjrzeć się ilości wypijanej w ciągu dnia wody.
  3. Jedz zdrowiej każdego dnia. Drobne codzienne wybory zmienią Twoje nawyki w dłuższej perspektywie. Jeśli codziennie będziesz jadła sałatkę zamiast drożdżówki w pracy, za chwilę zechcesz jeść lepiej także na śniadanie i kolację. Nawyki (te dobre i te złe) lubią się rozprzestrzeniać zgodnie z efektem kuli śnieżnej.
  4. Czytaj i ucz się. Kiedy uświadomisz sobie, że szczytem arogancji jest przestać się rozwijać, cały świat stanie się dla Ciebie znów fascynujący! Ucz się nowych rzeczy, czytaj, słuchaj, a potem… weryfikuj zdobytą wiedzę.
  5. Okazuj wdzięczność! Wszystko, co nowe, cieszy bardziej. Tak działa nasz umysł. Kiedy coś stanie się częścią naszej codzienności (np. członkowie rodziny (sic!) nowy ciuch czy samochód), po pewnym czasie wtapia się to w nasze otoczenie i przestajemy być wdzięczni za to, co mamy. Wróć do wdzięczności i ciesz się każdym drobiazgiem, jaki masz. Zobaczysz, jak zmieni się Twoje nastawienie!
  6. Przyciśnij trochę bardziej. Mam taki wewnętrzny kompas – kiedy czuję nagłą niechęć do wykonania jakiejś czynności staram się ją zrobić jak najszybciej. W 99% przypadków tylko zyskuję dzięki takiemu podejściu do tematu. Odkładanie czegoś powoduje tylko niepotrzebny stres i niepokój.
  7. Zaplanuj nadchodzący dzień. Jak wiemy, czasem życie zmienia nasze plany. Jednak w dużej mierze od nas zależy, jak wykorzystamy każdy dzień. Dzięki zaplanowaniu dnia możesz w większym stopniu decydować o tym, czym się zajmiesz danego dnia.

Oceń post:

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram