Wakacje w domu z dziećmi - jak sobie poradzić?

Podziel się!

5
(5)

W tym roku nie wyjedziecie na wakacje. Przyczyna jest nieistotna, liczy się fakt. Czekają Cię wakacje w domu z dziećmi i zastanawiasz się, jak sobie poradzić? Wbrew pozorom wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne dla Ciebie i Twoich dzieci. Zobacz, co możesz zrobić, aby stworzyć przyjemne wspomnienia dla całej rodziny.

Wakacje w domu z dziećmi – jak sobie poradzić?

Jak sobie poradzić, kiedy czekają Cię wakacje w domu z dziećmi?

 1. Ustal budżet.

  Ile pieniędzy możesz (i chcesz) przeznaczyć na wakacje w domu? To ważne pytanie, na które powinnaś odpowiedzieć sobie już na początku czerwca. Dzięki określonemu budżetowi może uda Ci się wygospodarować fundusze na wspólne wyjścia albo nawet weekendowy wypad za miasto?

 2. Przenieś się mentalnie… na wakacje

  Wiem, to niełatwe bez zmiany otoczenia, ale warto spróbować. Postaraj się załatwić bieżące obowiązki z samego rana, podobnie jak konieczne zakupy. Jeśli masz urlop, nie zaglądaj do skrzynki mailowej, wyłącz powiadomienia i zrób sobie detoks od smartfona. Polecam też nie planować większych prac remontowo – budowlanych, o ile nie jest to absolutnie konieczne. Nie będziesz w ogóle czuła, że są wakacje, a to odbije się na Was wszystkich.

 3. Zmień codzienną rutynę Twoich dzieci

  Oczywiście tylko w przypadku, gdy ich typ osobowości na tym skorzysta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby jeść posiłki na balkonie czy tarasie i urządzić biwak w salonie lub ogrodzie.

 4. Zrób miejsce na spontaniczność

  Przeznacz chociaż jeden dzień na… życie bez planu. Budzicie się i robicie tylko to, na co macie w tej chwili ochotę.

 5. Pozwól dzieciom zdecydować o aktywnościach

  Oczywiście nie zachęcam do całodniowego spędzania czasu przed komputerem! Chodzi o danie dzieciom wyboru, co chciałyby robić danego dnia. Pójść na plac zabaw a może pojechać do pobliskiego parku? Odwiedzić babcię czy kuzynów?

 6. Poszukaj atrakcji w swojej miejscowości

  Festyny, koncerty, festiwale, pikniki… a może odwiedzenie plaży miejskiej? Zobacz, jakie atrakcje możesz znaleźć we własnym mieście. Mieszkasz w bardzo małej miejscowości? Poszukaj czegoś interesującego w okolicznych, większych miastach.

 7. Spróbuj zorganizować mini – wakacje

  Może uda Wam się wyjechać razem chociażby na weekend? A co powiesz na “zamianę mieszkań” z rodziną przyjaciół z innego miasta? To świetny sposób na wakacje praktycznie bez kosztów.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram