Odłóż telefon już teraz oto dlaczego

Podziel się!

5
(2)

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach przyrośliśmy do naszego smartfona. To doskonałe narzędzie do szybkiej komunikacji stało się czymś więcej – naszym oknem na świat. W telefonie sprawdzamy aktualną pogodę (zamiast wyjrzeć przez okno!), robimy zakupy i spędzamy mnóstwo czasu przeglądając media społecznościowe. Ciągłe używanie smartfona prowadzi nie tylko do marnotrawienia czasu, ale może powodować prawdziwe uzależnienie (poczytaj o FOMO). Dlatego odłóż smartfon już teraz i zobacz, co dzięki temu zyskasz.

Odłóż smartfon i zyskaj więcej czasu

Jeśli korzystasz z funkcji typu Czas przed ekranem, to pewnie nieraz przeżyłaś szok patrząc na wyniki. Ja przeżyłam i dokonałam drastycznej redukcji użytkowania smartfona. To zaskakujące, ile czasu zajmuje korzystanie z telefonu i jak wiele się go zyskuje po prostu odkładając smartfon.

Zwiększ produktywność bez smartfona!

Twój mózg może potrzebować nawet kilkadziesiąt (!) minut do uzyskania stanu koncentracji po użytkowaniu smartfona. To jeden z najgorszych rozpraszaczy. Sprawdź, jak idzie Ci praca, wynosząc na 3 godziny telefon do innego pomieszczenia. Zdziwisz się!

Więcej czasu na rozwój osobisty

Zamiast bez sensu dotykać ekranu sprawiając sobie krótkotrwałą przyjemność, możesz ograniczając użycie smartfona prawdziwie rozwinąć się intelektualnie, emocjonalnie czy fizycznie. Wyobraź sobie, że zamiast przeglądać Instagram przez 30 minut dziennie poświęcasz ten czas na wartościową książkę:

30 min x 7 dni = 2,5 godziny czytania

Przeczytanie średniej długości książki (300 stron) zajmuje około 8 godzin. To oznacza, że w skali roku jesteś w stanie przeczytać ponad 17 książek przeznaczając na to 30 min dziennie, więc odłóż smartfon i do dzieła!

Zmniejszenie lęku i niepokoju

Dzięki odłożeniu smartfona możesz poczuć się pewniej i spokojniej. Bez powiadomień, maili, wiadomości, pseudo-pilnych spraw możesz skupić się na tym, co naprawdę ważne. Codziennie jesteśmy bombardowani w telefonach taką ilością informacji i bodźców, że poczucie niepokoju może być naprawdę silne.

Mniej porównywania się z innymi

Kiedy porównujesz się z innymi, może mieć to oczywiście walor pozytywnie wpływający na Twój rozwój osobisty. Jednak w wielu przypadkach nie potrafimy z dystansem i realizmem spojrzeć na wycinki z czyjegoś życia. Wielu z nas zapomina o tym, że zdjęcia na Instagramie nie przedstawiają całego życia danej osoby, jej codziennych zmagań ani problemów. Nie ma nic złego w chęci przedstawienia się z dobrej strony, każdy z nas robi to na co dzień w tej czy w innej formie.

Jednak jeśli porównujesz się z osobami o zupełnie innej sytuacji życiowej i działa to na Ciebie demotywująco, wykasuj ze smartfona aplikacje społecznościowe. Zyskasz mnóstwo czasu na inne rzeczy i spokój umysłu.

Zwiększona samoświadomość

Kiedy uciekamy od samych siebie, w końcu i tak padniemy. Takie padnięcie zwykle nazywa się załamaniem nerwowym. Szukamy płytkich rozrywek, rozpraszamy się telefonem żeby uciec od prawdziwie ważnych spraw i realnych problemów do rozwiązania. Prokrastynujemy na potęgę i udajemy, że nasze życie jest świetne.

Zajrzyj w głąb siebie, dowiedz się, jakie są Twoje wartości i co chcesz w życiu osiągnąć. Nie znajdziesz tego w telefonie.

Lepszy sen

Zostawienie w spokoju telefonu na co najmniej godzinę przed snem pomoże Ci lepiej zasnąć. Zamiast bombardować się masą informacji w czasie, kiedy ciało szykuje się do relaksu, uspokój swój umysł. Kąpiel w wannie, krótka sesja jogi, relaksująca książka – to lepsze sposoby na wieczorne wyciszenie niż Twój smartfon.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Odłóż smartfon już teraz! Oto dlaczego”

Instagram