Co wpisać w plan dnia aby lepiej zarządzać czasem

Podziel się!

5
(3)

Każdy, kto zaczyna przygodę z planowaniem, staje przed wieloma dylematami. W jakiej formie planować – online, offline, a może hybrydowej? Co wybrać do planowania – kalendarz czy planner? Jak pisać skuteczne listy zadań? Jak monitorować postępy i jak nie marnować czasu? Na te pytania odpowiadam w podlinkowanych artykułach, a dziś dowiesz się, co wpisać w plan dnia, żeby jeszcze lepiej zarządzać czasem.

Co wpisać w plan dnia?

Oto kilka rzeczy, które warto wpisać w plan dnia, aby dzień był jeszcze lepiej spędzony.

 1. Bloki czasowe

  Podstawą dobrego planu dnia są bloki czasowe. Bez nich nie dasz rady skutecznie radzić sobie z wieloma rodzajami obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu.

 2. Przerwy co godzinę

  Jeśli korzystasz z techniki Pomodoro lub jej dowolnej modyfikacji, zrób sobie przerwę co najmniej raz na godzinę. Jeśli siedzisz – wstań, przejdź się. Najprościej ustawić alarm w telefonie, który przypomni, żebyś wstała.

 3. Zadania delegowane

  Często o tym zapominamy! Jeśli ktoś ma coś dla nas zrobić, wpiszmy to w plan dnia. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mogła sprawdzić, czy zadanie zostało wykonane w terminie.

 4. Szczegóły dotyczące zadania

  Takie podejście pozwala oszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli masz w agendzie rozmowę z Klientem, zapisz numer telefonu i temat rozmowy.

 5. Czas wykonania zadania

  Najprościej zrobić to w formie bloków czasowych. Pamiętaj o poduszce czasowej!

 6. Czas na rozwój i relaks

  Zapisz konkretny czas, kiedy czytasz odkładaną książkę, słuchasz inspirującego podcastu czy ćwiczysz dla zdrowia. Pamiętaj, że jeśli nie zapisujesz, zapominasz, także o sobie.

 7. Rzeczy do zrobienia potem, o których już wiesz

  W maju czas ogarniać półkolonie dzieci? Zapisz to! Termin wysłania PITu to 30 kwietnia? Zapisz przypomnienie pod koniec marca. Przyjaciółka ma urodziny w październiku? We wrześniu zanotuj czas na poszukiwanie upominku. To ogromnie ułatwia życie!

 8. Okienko na… planowanie

  Tak, w plannerze czy kalendarzu zostaw miejsce na planowanie. Każdego dnia wieczorem dobrze jest zrobić przegląd zadań na najbliższy dzień, może coś się zdezaktualizowało?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Co wpisać w plan dnia aby lepiej zarządzać czasem?”

Instagram