Czym jest poduszka czasowa i jak ją wykorzystać?

Podziel się!

5
(2)

Jak często miewasz wrażenie, że czas ucieka Ci przez palce, a Ty nie wiesz, za co się zabrać? Albo może właśnie kończy się dzień, a Ty… nic nie zrobiłeś? Ale przecież zabrałeś się za tyle rzeczy, tylko czasu Ci nie starczyło. Czy chodzi tu o brak czasu, czy o coś innego? Przyjrzyjmy się prostej i skutecznej metodzie, która pozwoli Ci wykonać najważniejsze zadania według planu. Metoda ta jest wykorzystywana z powodzeniem zarówno przez osoby prowadzące własne biznesy, jak i przez młode mamy. Przez uczniów i studentów. I u każdego sprawdza się świetnie! To właśnie poduszka czasowa.

Doskonała poduszka czasowa, która zapewni Ci lepszy sen!

Poduszka czasowa to bardzo przyjemny wynalazek. Pozwala Ci miękko przejść przez kolejne zadania, a wieczorem zapewnia spokojny, zdrowy sen. Co ciekawe, jest niewidzialna, nie można się na niej położyć w sensie fizycznym (choć w pewnym sensie można). Jednak działa niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Co ważne, dostępna jest dla każdego i to za darmo! Aby skorzystać z jej dobrodziejstw, musisz jednak poznać jedno magiczne zaklęcie. Oto i ono:

Poduszka czasowa to reguła 30%

Daj sobie wystarczającą ilość czasu, aby zrobić wszystko jak najlepiej. Wykorzystaj ten czas, aby skończyć zadanie tak, jak naprawdę Cię na to stać! Dzięki wykorzystaniu reguły 30%, czyli naszej poduszki czasowej możesz wykonać praktycznie każde zadanie w założonym wcześniej terminie.

Reguła 30% mówi, że do każdego zadania powienieś doliczyć 30% więcej czasu na jego wykonanie.

Dzięki doliczeniu dodatkowego czasu, zapewniasz sobie miękką poduszkę na wypadek nieprzewidzianych trudności, opóźnień lub wpadek. Osoby, które są najbardziej produktywne, zawsze dają sobie wystarczająco wiele czasu na zrobienie zadania prawidłowo.

poduszka czasowa jak ją wykorzystać

Jak na poduszce czasowej zyskują młode mamy?

Jeśli opiekujesz się dziećmi i jednocześnie pracujesz, sama wiesz, jak ciężko jest czasem wykonać wszystkie założone zadania. Zapewnienie opieki małym dzieciom rządzi się swoimi prawami. Czasem ubranie do wyjścia zajmie kilka minut, a kiedy indziej nawet pół godziny lub więcej. Obiad jecie zwykle w 20 minut, ale zdarza się, że trwa on do godziny…

Zapewnij sobie poduszkę czasową dla każdego zadania w planie. W ten sposób jeśli uda Ci się zrealizować plan dnia szybciej – masz jeszcze trochę czasu do wykorzystania (lub na sen!). W przypadku naprawdę małych dzieci możesz nawet zwiększyć regułę 30% do 40 lub 45%. To Ty znasz swoje dzieci najlepiej.

Co daje poduszka czasowa, gdy masz do zrealizowania wiele projektów w pracy?

Podobnie, jak w przypadku młodych mam, w pracy czeka na nas wiele opóźniaczy i rozpraszaczy. Telefony, powiadomienia, maile, wizyty kolegów i koleżanek z pracy potrafią zabrać sporo czasu w ciągu dnia. Jeśli nie jesteś w stanie wyeliminować tych rozpraszaczy, po prostu do każdego zadania dolicz 30% więcej czasu.

Używając poduszki czasowej zapewnisz sobie lepszą realizację zadań i większą satysfakcję wieczorem, przed pójściem spać. Warto spróbować!

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 odpowiedzi na “Co to jest poduszka czasowa i jak ją wykorzystać podczas planowania dnia?”

Instagram