Jak sprawić, by grudzień był niezapomniany?

Podziel się!

5
(4)

Grudzień to czas świątecznych przygotowań dla większości z nas. Oczywiście, z powodu trwającej pandemii koronawirusa w tym roku święta będą inne niż zwykle. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się świąteczną magią i wyjątkową atmosferą. Jak sprawić, by grudzień był niezapomniany?

W Polsce w grudniu zbiega się kilka okazji do świętowania, od Mikołajek przez wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia aż do mniej lub bardziej hucznego świętowania nadejścia Nowego Roku. Czuć w powietrzu atmosferę radosnego oczekiwania i podniecenia na myśl o czekających nas świętach. Przyznam, że przez wiele lat nie przepadałam za Świętami i tym czasem, jednak po zmianie podejścia (i metod ogarniania) zaczęłam dostrzegać w tym głębszy sens. Chociaż nie jest łatwo skupić się na obecności tu i teraz i celebrowaniu ostatniego miesiąca w roku, kiedy miotasz się pomiędzy obowiązkami zawodowymi, prywatnymi i listami zadań do zrobienia. A potem ani się obejrzysz, a nadchodzi styczeń, a Ty się zastanawiasz, gdzie podział się grudzień?

Jak sprawić, by grudzień był niezapomniany?

Potrzebny czas: 31 dni

Jeśli chcesz, żeby grudzień był niezapomniany, przygotowałam dla Ciebie kilka prostych (w teorii – pozdrawiam pracoholików!) sposobów na docenienie magii ostatniego miesiąca w roku.

 1. Zwolnij w momencie największego pośpiechu.

  Grudzień to dla wielu z nas bieganina od rana do wieczora. Do tego wszędzie pojawiają się reklamy i jesteśmy bombardowani świątecznymi must-have. Łatwo się rozproszyć i zapomnieć o najważniejszym – dawaniu i przyjmowaniu oraz spędzaniu czasu z tymi, na których nam zależy. Kilka razy dziennie zatrzymaj się i zapytaj siebie, o co chodzi w świętach? Pomaga to zmienić perspektywę.

 2. Ciesz się ulubionymi świątecznymi tradycjami.

  Zachęcam do odrzucenia wszystkich świątecznych tradycji, które Ci nie odpowiadają. Ciesz się tylko tymi sprawiającymi autentyczną przyjemność i na nie poświęć czas!

 3. Spróbuj czegoś nowego.

  Poza ulubionymi tradycjami zawsze staram się spróbować w święta czegoś nowego. Czy będzie to nowa potrawa, odwiedzenie miejsca, gdzie nie byłam czy sesja fotograficzna – nie ma znaczenia. Coś starego i coś nowego to udane święta!

 4. Przygotuj album ze zdjęciami lub zmontuj film.

  Wiem, to trochę pracy. Jednak bardzo fajny sposób na udokumentowanie tego, co działo się w grudniu. Możesz sprawić niesamowitą radość dając taki album lub film w prezencie komuś bliskiemu. A może w święta obejrzycie go wspólnie?

 5. Zapisuj, co trzeba.

  Nie tylko listy zadań należy zapisywać. Równie ważnym doświadczeniem może okazać się zapisywanie codzienności, na przykład w formie dziennika czy pamiętnika. Spróbuj w grudniu, nawet kilka zdań robi dużą różnicę w poziomie świadomości.

Jak sprawić, by grudzień był niezapomniany?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Jak sprawić, by grudzień był niezapomniany?”

 • Zofia
  7 grudnia 2020 w 19:56

  Tak, święta będą inne. Nie będzie spotkań z Bliskimi. Cała nadzieja w powrocie do normalności to szczepionka. Życzmy sobie by okazała się skuteczną. Miłego dnia.

Instagram