Lista książek do przeczytania w święta

Podziel się!

5
(4)

Jak wiecie, uwielbiam planować, nie inaczej jest w przypadku książek. Oto trzy pozycje, które chciałabym zdążyć przeczytać w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Moja osobista mini lista książek do przeczytania w Święta 2020 to lektury na czas między świętami a Nowym Rokiem. Może znajdziesz tutaj inspirację dla siebie.

Lista książek do przeczytania w Święta 2020

  • Robert Greene Sztuka uwodzenia – 216 stron. Ostatnio bardzo interesuję się obszerną tematyką wywierania wpływu na ludzi i technikami manipulacji. Bardzo podobała mi się książka 48 praw władzy i dlatego nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam (pewnie jednym tchem) książkę o sztuce uwodzenia. Chcesz wiedzieć, jak inni Tobą manipulują, a może nauczyć się kilku przydatnych sztuczek? Koniecznie też ją przeczytaj.
  • George S. Clason Najbogatszy człowiek w Babilonie – 144 strony. Ta krótka książka jest na mojej liście do przeczytania od dawna i w końcu zamierzam ją z tej listy skreślić. Jeśli szukasz finansowej inspiracji w przystępnej, anegdotycznej formie, koniecznie przeczytaj ten poradnik w formie przypowieści.
  • Marek Aureliusz Rozmyślania – 160 stron. Trzecia pozycja może wydawać się zaskakująco odmienna od pozostałych, ale od dawna chciałam powrócić do podstaw filozofii, szczególnie stoickiej. W obecnym niepewnym klimacie będzie to doskonały przewodnik po świecie, dający pewne ramy. Moje zainteresowanie stoicyzmem zwiększyło się oczywiście także po przeczytaniu książki Szczęście. Poradnik dla pesymistów oraz Ego to twój wróg.

Dlaczego staram się znaleźć czas na czytanie?

Od dziecka uwielbiałam czytać. Zostało mi to do dnia dzisiejszego. Niestety za sprawą życiowych przeciwności przez kilka lat nie miałam możliwości czytać tyle, co wcześniej. Znacząco odbiło się to na mojej kondycji psychicznej i równowadze emocjonalnej. Czytanie daje mi poczucie wolności, a co więcej – pozwala dowiedzieć się rzeczy, które często są sumą kilkudziesięcioletnich doświadczeń innych ludzi. Niektóre książki czytam w formie audiobooków, większość jednak w tradycyjnej formule papierowej. Każda książka to skondensowana dawka wiedzy, której nie byłabym w stanie posiąść w żaden inny sposób.

Lista książek do przeczytania w święta

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram