Jak poczuć się lepiej dzięki nawykom?

Podziel się!

5
(6)

Dzisiaj podzielę się z Tobą kilkoma prostymi i skutecznymi nawykami, które pomagają poczuć się lepiej. Oczywiście budowanie nawyków to ciężka i długa praca (czasem trwająca całe życie), jednak dająca wyjątkowe rezultaty w każdej sferze naszej egzystencji. Wiele z Was nie wie jednak, jak zacząć i gdzie zacząć wprowadzać dobre rutyny postępowania. Jeśli zastanawiasz się, jak poczuć się lepiej dzięki nawykom, koniecznie wypróbuj te proste sposoby na większe poczucie szczęścia każdego dnia.

Niektóre z poniższych nawyków mogą wydać Ci się oczywiste, jednak doskonale działają, jeśli połączysz je w jeden ciąg dzięki metodzie piętrzenia nawyków. Małe kroki dają wielkie efekty, jednak pamiętaj o zasadzie opóźnionej gratyfikacji.

Jak poczuć się lepiej dzięki nawykom?

Jak poczuć się lepiej dzięki nawykom?

Poniżej dziesięć prostych sposobów na to, jak poczuć się lepiej dzięki nawykom i zyskać większe poczucie zadowolenia na co dzień.

 1. Porozmawiaj z inspirującą osobą.

  Jeśli nie masz wokół siebie kogoś takiego, poszukaj poza swoją strefą komfortu. W dobie internetu możesz też znaleźć coacha lub choćby posłuchać inspirującego wywiadu z kimś, kogo podziwiasz.

 2. Rusz się.

  Czy wiesz, że siedzenie to nowe palenie? Ćwicz przez minimum 20 minut dziennie – każdego dnia.

 3. Dotleń organizm.

  Wystaw się na działanie promieni słonecznych codziennie, wyjdź z domu, przejdź się. Jeśli nie możesz wyjść z domu, porządnie wywietrz mieszkanie.

 4. Pośmiej się.

  Zdecydowanie za mało się śmiejemy, a przecież śmiech to zdrowie. Dobry mem, kilka dowcipów albo śmieszny filmik (jeden!) poprawią Ci humor.

 5. Zadbaj o kontakt fizyczny.

  Oczywiście w miarę możliwości, przytulaj! Możesz też pobawić się z psem, kotem czy innym zwierzakiem domowym. Kontakt fizyczny poprawia samopoczucie.

 6. Słuchaj inspirującej muzyki.

  Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale też sprawia, że mamy lepszy humor (a jeśli dodatkowo potańczysz, masz zaliczony nawyk ćwiczenia codziennie!).

 7. Poświęć 30 minut na swój zainteresowania.

  Nie masz hobby? Wypróbuj coś nowego, nawet jeśli będzie to dobra książka non-fiction.

 8. Spraw sobie małą przyjemność.

  Nawet tak drobną, jak kawa wypita w ciszy i spokoju.

 9. Pamiętaj o wdzięczności.

  Doceniając to, co masz, otwierasz się na więcej. Pamiętaj, że im więcej masz, tym więcej możesz dać.

 10. Wypij szklankę wody.

  Nawyk picia odpowiedniej ilości wody wydaje się banalny, ale powoduje niesamowitą zmianę w poziomie energii i poczuciu samozadowolenia.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 odpowiedzi na “Jak poczuć się lepiej dzięki nawykom?”

Instagram