Trzy nawyki poprawiające efektywność

Trzy nawyki poprawiające efektywność

Dzisiejszy wpis jest krótki i efektywny :) Znajdziesz w nim trzy moje ulubione nawyki poprawiające efektywność. A właśnie efektywność uważam za podstawowe kryterium wszystkiego, co robię.

Podziel się!

5
(1)

O nawykach pisałam wielokrotnie, dlatego jeśli jesteś tutaj pierwszy raz, zacznij proszę od przeczytania tego i tego artykułu. Dziś kolejna dawka praktycznej, gotowej do zastosowania wiedzy – tak, jak lubię najbardziej. Na tapetę bierzemy trzy nawyki poprawiające efektywność. Twoje życie zdecydowanie się uprości i uspokoi, jeśli je zastosujesz. Wiem to z doświadczenia.

Ilekroć zapominałam (czytaj: dawałam się ponieść negatywnym emocjom) stosować te nawyki, moje życie stawało się chaotyczną walką o przetrwanie. Bez żadnych pozytywnych wibracji. Dosłownie. Nie polecam tego stanu nikomu, za to poniższe nawyki – jak najbardziej.

Trzy nawyki poprawiające efektywność

Oto moje ulubione trzy sposoby na to, jak poprawić swoją efektywność dzięki nawykom:

  1. Skupiam się na rozwiązaniu zamiast na problemie

    Zbyt często wtedy, kiedy pojawia się problem, wytykamy palcami winnych albo obwiniamy siebie. A może warto zamiast narzekania skupić się na dostępnych rozwiązaniach? Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie ma żadnego. Czego możesz się nauczyć ze swojego problemu?

  2. Z działania tworzę nawyk

    Ze względu na typ osobowości planowanie i myślenie o przyszłości to mój stan flow. Dlatego tak ważne jest ruszenie czterech liter i faktyczne wdrożenie planu w życie. Bez tego nie jest nic wart. Nie dowiesz się, czy Twój plan działa, czy nie, jeśli go nie wdrożysz. A jeśli tego właśnie się boisz, tym bardziej to zrób!

  3. Porządkuję to, co nieuporządkowane

    Brzmi jak banał, ale działa! I to jak! Jeśli masz mnóstwo nieuporządkowanych spraw, niedokończonych tematów, a nawet nienoszonych ubrań, czujesz podświadomie natłok tego wszystkiego. A to zabiera całe skupienie. Dlatego porządkuj, usuwaj, wyrzucaj. Na zdrowie! Porządkowanie możesz zacząć na przykład dzięki metodzie KonMari.

A jakie są Twoje sprawdzone sposoby na efektywność?
Trzy nawyki poprawiające efektywność

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszy i oceń post!

Jeśli post Ci się spodobał...

Obserwuj nas w social media!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Podziel się!

Dziękuję, że jesteś!
signature

Nie przegap nowych postów
Twoje powiadomienia o nowościach

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na razie brak komentarzy.

Zapisz się do newslettera
Pierwsza dowiedz się o nowościach i miej dostęp do inspiracji

Previous
9 rzeczy, które psują Twój plan dnia
Trzy nawyki poprawiające efektywność