Podziel się!

5
(3)

O nawykach pisałam wielokrotnie, dlatego jeśli jesteś tutaj pierwszy raz, zacznij proszę od przeczytania tego i tego artykułu. Dziś kolejna dawka praktycznej, gotowej do zastosowania wiedzy – tak, jak lubię najbardziej. Na tapetę bierzemy trzy nawyki poprawiające efektywność. Twoje życie zdecydowanie się uprości i uspokoi, jeśli je zastosujesz. Wiem to z doświadczenia.

Ilekroć zapominałam (czytaj: dawałam się ponieść negatywnym emocjom) stosować te nawyki, moje życie stawało się chaotyczną walką o przetrwanie. Bez żadnych pozytywnych wibracji. Dosłownie. Nie polecam tego stanu nikomu, za to poniższe nawyki – jak najbardziej.

Trzy nawyki poprawiające efektywność

Oto moje ulubione trzy sposoby na to, jak poprawić swoją efektywność dzięki nawykom:

  1. Skupiam się na rozwiązaniu zamiast na problemie

    Zbyt często wtedy, kiedy pojawia się problem, wytykamy palcami winnych albo obwiniamy siebie. A może warto zamiast narzekania skupić się na dostępnych rozwiązaniach? Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie ma żadnego. Czego możesz się nauczyć ze swojego problemu?

  2. Z działania tworzę nawyk

    Ze względu na typ osobowości planowanie i myślenie o przyszłości to mój stan flow. Dlatego tak ważne jest ruszenie czterech liter i faktyczne wdrożenie planu w życie. Bez tego nie jest nic wart. Nie dowiesz się, czy Twój plan działa, czy nie, jeśli go nie wdrożysz. A jeśli tego właśnie się boisz, tym bardziej to zrób!

  3. Porządkuję to, co nieuporządkowane

    Brzmi jak banał, ale działa! I to jak! Jeśli masz mnóstwo nieuporządkowanych spraw, niedokończonych tematów, a nawet nienoszonych ubrań, czujesz podświadomie natłok tego wszystkiego. A to zabiera całe skupienie. Dlatego porządkuj, usuwaj, wyrzucaj. Na zdrowie! Porządkowanie możesz zacząć na przykład dzięki metodzie KonMari.

[bigletter]A jakie są Twoje sprawdzone sposoby na efektywność?[/bigletter] [spacer] [spacer]
Trzy nawyki poprawiające efektywność

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Trzy nawyki poprawiające efektywność”

Instagram