Co osobowość INTJ najbardziej ceni w związku?

Podziel się!

5
(4)

Czy wiecie, że każdy typ osobowości według MBTI ma nie tylko określone funkcje kognitywne, ale także dużo wspólnego jeśli chodzi o określone obszary życia. Jeśli zastanawiasz się, co osobowość INTJ najbardziej ceni w związku, ten artykuł jest dla Ciebie.

Oczywiście przedstawione tutaj opinie są zbiorem najczęściej powtarzających się informacji od INTJ, jednak mogą być dobrym punktem odniesienia do lepszego poznania tego typu osobowości.

INTJ to typ osobowości zwany w niektórych źródłach Architektem lub Mastermind. Według szacunków jedynie około 2% światowej populacji posiada ten typ osobowości. Wśród kobiet INTJ jest jeszcze mniej – około 0,8%.

Ze względu na specyficzne połączenie funkcji kognitywnych INTJ są racjonalni, pewni siebie i jednocześnie bardzo tajemniczy. Wyznają podejście strategiczne do życia, cenią sobie prywatność i posiadają dużą dozę ambicji. Przy tym w duchu są idealistami ciągle ciekawymi świata i chcącymi się rozwijać i uczyć czegoś nowego. 

Wady INTJ to z pewnością cynizm i negatywnie pojmowany perfekcjonizm. Z drugiej strony jeśli masz INTJ za przyjaciela czy partnera w pracy lub związku, możesz uznać się za szczęściarza. Każdy INTJ charakteryzuje się ogromną dozą lojalności (oczywiście do czasu).

Zatem co najbardziej INTJ ceni w związkach? Przekonajmy się.

Wspólne plany na przyszłość

Każdy INTJ żyje w przyszłości. Tylko przyszłość się liczy, ważne jest to, co będzie. Dlatego też Mastermind ceni sobie tworzenie wspólnych planów na przyszłość, czy to zawodową czy też prywatną. Mając na myśli przyszłość, pamiętaj, że chodzi o bardzo długą dla większości ludzi perspektywę czasową – 5, 10 a nawet 30 lat.

Ze względu na skupienie na tym, co dopiero będzie, INTJ ceni sobie możliwość wspólnego planowania przyszłości. Życie tu i teraz nie jest dla Architekta tak ważne, jak wizja tego, co nastąpi. Jeśli nie chcesz snuć planów na temat przyszłości, INTJ może uznać, że nie traktujesz go poważnie (ani jego pomysłów).

Bądź bezpośredni i mów szczerze

INTJ zawsze doceni szczerość i bezpośredniość w kontaktach międzyludzkich. Fałsz i dwulicowość są wyczuwane na kilometr, podobnie jak wszelkie próby manipulacji (drżyjcie, handlowcy!). Pamiętaj, że INTJ zarówno chce być szczery i bezpośredni, ale też oczekuje tego od Ciebie. Emocjonalne zagrywki, granie na uczuciach i zachowania w stylu pasywnej agresji na dłuższą metę odstraszą od Ciebie każdego INTJ.

Szczerość oznacza jasne określenie tego, czego oczekujesz od związku. Mów, co trzeba zrobić – nie owijaj w bawełnę. Czasem INTJ mogą wydawać się pozbawieni taktu, jednak dla nich prawda i rozwiązywanie problemów stoją ponad wszystkim innym.

Rozwój osobisty – zarówno razem, jak i osobno to podstawa związku dla INTJ

Będąc w związku z INTJ z pewnością zapragniesz stać się lepszą wersją samego siebie. Dlaczego tak się dzieje? INTJ wysoko ceni sobie rozwój osobisty i dążenie do poprawiania otaczającego świata. Dlatego będzie poprawiać nie tylko siebie, ale również zrobi wszystko, abyś mógł rozwinąć swój potencjał i pełnię możliwości. INTJ głęboko wierzą, że każdy ma ogromny potencjał.

Abstrakcyjne rozmowy i dzielenie się wiedzą

INTJ uwielbiają dzielić się z najbliższymi tym, czego się dowiedzieli. Cenią sobie wiedzę praktyczną, ale nie przeszkadza im to zagłębiać się w abstrakcyjnych dyskusjach na… dowolny temat. Jeśli twój INTJ coś przeczyta, pewnie szybko się o tym dowiesz. Pewnie dostajesz sporo linków, przekierowań, wiadomości z ciekawymi artykułami.

To właśnie sposób INTJ na bliskość. Pamiętaj, że Mastermind nie będzie się dzielił swoją wiedzą z każdym (prywatność). Jeśli dostąpisz do tego grona – jesteście wyjątkowo blisko.

Czyny znaczą więcej niż słowa

W związku z kierowaniem się w procesie decyzyjnym logiką i racjonalnymi argumentami, słowa nie są tak ważne dla INTJ jak to, co robisz. Niestety, w ciągu całego życia każdy Architekt wielokrotnie doświadczał dysonansu poznawczego – ludzie wokół niego jedno mówili, a robili coś innego. Z tego powodu INTJ wierzy bardziej czynom, niż zapewnieniom.

Nie opowiadaj, jak bardzo Ci zależy. Udowodnij to.

Najpierw musisz zasłużyć na zaufanie i lojalność

Co osobowość INTJ najbardziej ceni w związku? Wysoko na podium plasuje się zaufanie. Jednak aby Mastermindzaczął Ci ufać, musisz się postarać. Podobnie jak w przypadku innych uczuć, na zaufanie trzeba zasłużyć. W młodych latach INTJ często darzą ludzi nadmiernym zaufaniem. Potem – po wielu rozczarowaniach – przestają ufać komukolwiek.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram