rzeczy których nie wiesz o judgers

Podziel się!

5
(2)

W systemie typologii osobowości MBTI wyróżniamy 16 typów osobowości, z czego 8 przejawia preferencję Perceiving (Zauważanie), a pozostałe 8 Judging (Ocenianie). Upraszczając Judgers lubią zewnętrzne zorganizowanie, planowanie i porządek, zaś Perceivers cenią spontaniczność, elastyczność i zdolność do adaptacji. W przypadku braku zrozumienia wzajemnych preferencji, łatwo w tej sferze o konflikty i niesnaski. Oto 5 rzeczy których nie wiesz o Judgers.

5 rzeczy których nie wiesz o Judgers

Poniżej znajdziesz 5 rzeczy, które Judgers chcieliby powiedzieć światu.

1. Cenimy sobie punktualność

Jeśli ktoś spóźnia się na spotkanie, powoduje to u nas narastającą frustrację. Spóźnienie do kilkunastu minut sprawia przykrość i denerwuje, jednak kilkadziesiąt minut spóźnienia uznajemy za kompletny brak szacunku. Jeśli nie zdążysz na spotkanie, uprzedź o tym z wyprzedzeniem! Przecież nie jest tak, że dopiero minutę przed wiesz, że masz opóźnienie! Wolimy przełożyć spotkanie, choćby o godzinę, jeśli dzięki temu unikniemy zbędnego czekania (co jest dla nas równoważne z marnowaniem czasu).

2. Lubimy zamykać sprawy

Podjęcie decyzji to ulga. Kiedy wszystko jest ustalone, szczegóły omówione i mamy jasność co do dalszych działań – jesteśmy spokojni i zrelaksowani. Domknięte sprawy nie tylko dają nam poczucie spełnienia, ale też bezpieczeństwa. Ułatwiają także codzienną pracę.

3. Nie mamy problemu z podejmowaniem decyzji

Nasze umiłowanie do zamykania spraw sprawia, że nie mamy problemu z podejmowaniem decyzji. Jeśli nikt się do tego nie kwapi – pewnie wykażemy inicjatywę. Niezdecydowanie i odwlekanie to rzeczy, które nas niesamowicie drażnią. Brak podjęcia decyzji jest tożsamy z marnowaniem czasu.

4. Nie cierpimy zmian na ostatnią chwilę

Kontrolowana spontaniczność – to jest to! Umawiamy się w określonym gronie? W takim razie dlaczego przyprowadzasz jeszcze kilka osób? Jak zarezerwujemy dla nich miejsce przy stole, skoro restauracja ma komplet gości? Rozumiesz, o co chodzi.

5. Marnowanie czasu nas stresuje

Przez marnowanie czasu rozumiemy wszelkie opóźnienia, gadkę – szmatkę, mielenie cały czas tego samego tematu (albo unikanie jakichś ważnych spraw) i niepodejmowanie decyzji. Nie lubimy marnować czasu, każda minuta się dla nas liczy. Dlatego z 5 rzeczy których nie wiesz o Judgers, ta jest najważniejsza. Unikaj marnowania naszego czasu, a się dogadamy znakomicie!

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram