judger czy perceiver

Podziel się!

0
(0)

Typy osobowości według MBTI składają się z zestawu Twoich preferencji: introwersja kontra ekstrawersja, myślenie kontra odczuwanie, intuicja kontra detekcja i w końcu zauważanie kontra ocenianie, czyli Judging vs Perceiving. Jeśli zastanawiasz się czy jesteś bardziej Judger (Oceniający) czy Perceiver (Zauważający), ten artykuł jest dla Ciebie.

Oczywiście pamiętaj, że w swoim życiu korzystasz zarówno z oceniania, jak i zauważania, jednak istotą jest, co preferujesz.

Jak chciałby żyć Oceniający, a jak Zauważający?

  • Każdy Judger chce mieć pełną kontrolę nad swoim życiem. Lubisz podążać za planem, mieć ścisły harmonogram dnia i określoną strukturę we wszystkim, co robisz. Trudniej adaptujesz się do zmian.
  • Każdy Perceiver chce mieć wolność i swobodę w życiu. Plany i harmonogramy odbierasz jako niepotrzebne ograniczenia własnej wolności i spontaniczności. Łatwo adaptujesz się do zmiany i nie masz problemu z odbieraniem życia takim, jakie jest.

Judger czy Perceiver? Jak działasz w pracy?

Ludzie Oceniający mają zupełnie inne podejście do pracy niż ludzie Zauważający. Inny styl pracy doskonale sprawdza się w określonych zawodach.

  • Judger będzie preferował deadline (terminy realizacji) i pracę nad jednym projektem naraz. Struktura pracy jest przez niego bardzo ceniona. Oceniający skupiają się na celu, który chcą osiągnąć – to jest wyznacznikiem ich planu działania. Większość modeli zarządzania organizacjami została stworzona w oparciu o preferencję Oceniających.
  • Perceiver stara się unikać powtarzalnych czynności, które go nużą. Multi-tasking czy praca nad wieloma zadaniami w zasadzie jednocześnie napędza Zauważających i wpływa pozytywnie na ich produktywność. Perceiver często działa na ostatnią chwilę, ponieważ większość czasu woli poświęcić na zbieranie potrzebnych informacji. Dzięki temu kiedy pojawia się nowa informacja, łatwo może zmienić kurs, w którym podąża.

A Ty, czujesz się bardziej Judger czy Perceiver? Cenisz w życiu spontaniczność czy strukturę? Napisz w komentarzu.

Oceń post:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram