Jak odnaleźć sens życia na nowo

Podziel się!

5
(2)

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia ma poczucie braku celu, braku perspektyw i ogólnego braku sensu w codzienności. Czasem możesz mieć wrażenie, że poświęcasz cały czas i energię na relacje z innymi ludźmi lub karierę, a jednak – czegoś w Twoim życiu brakuje. Może nie zostawiasz czasu dla samej siebie? Być może stworzyłaś sytuację., w której tak bardzo się starałaś wykreować swoje idealne życie, że nie miałaś czasu ani energii.. żyć tym życiem. Jeśli zastanawiasz się, jak odnaleźć sens życia na nowo – ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak odnaleźć sens życia na nowo?

Oto porady, które pomogą Ci odnaleźć sens życia na nowo. Praktyczne sposoby, które mogą wydawać się proste, ale ich wykonanie takie zdecydowanie nie jest.

 1. Przypomnij sobie, co sprawiało Ci radość w dzieciństwie i wczesnej młodości.

  Poczuj na nowo radość z robienia tego, na co zawsze miałaś ochotę. Doceń piękno każdego dnia i spróbuj powrócić do dawno porzuconego hobby (dla mnie to m.in. fotografia i pisanie).

 2. Odnajdź w sobie pasję i odkryj własne talenty.

  Każda z nas je ma, czasem o nich po prostu zapominamy lub z powodu schematów ograniczeń – nie dostrzegamy. W czym jesteś dobra i co mogłabyś robić, gdyby Ci nikt za to nie płacił? Nadal nie wiesz – spytaj bliskich, oni mogą dostrzec w Tobie coś wyjątkowego, co dla Ciebie zdawało się oczywiste.

 3. Zmień pracę lub załóż własną firmę, jeśli czujesz, że osiągnęłaś wszystko.

  Czasem dochodzimy do kresu rozwoju w aspekcie biznesowym. Wtedy nadchodzi czas, aby poszerzyć horyzonty, otworzyć się na nowe rynki i znaleźć zupełnie nowe zajęcie. Uwaga! Pamiętaj, że zaczynając coś nowego znowu spadasz do poziomu nowicjusza.

 4. Przeorganizuj swoją przestrzeń.

  Przestawienie mebli, odświeżenie koloru ścian a może nawet… przeprowadzka? Jeśli masz poczucie stagnacji, czas na nowy wystrój Twojego domu. Poczujesz nową energię do działania!

 5. Pozbądź się toksycznych ludzi i relacji z Twojego otoczenia.

  Wampiry energetyczne to tylko wierzchołek góry lodowej. Socjopaci, mistrzowie manipulacji, a także po prostu wszystkie osoby, które Cię dołują i podcinają skrzydła – czas na wylot. Jeśli nie możesz się odciąć od takich relacji, zacznij od wyznaczania zdrowych granic. I pamiętaj – nie jesteś niczego nikomu winna, dotyczy to także rodziny. Ludzie, którym na Tobie zależy, nie będą Cię wykorzystywać i obrażać.

 6. Wyznacz sobie nową tożsamość i stwórz nowe cele.

  Czas na nowe standardy życia i postępowania. Powiedz sobie jestem osobą, która… (jest szczera, sprząta po sobie, je tylko zdrowe przekąski itp.). Wyznacz cele, poczuj nową energię i ekscytację, a potem stwórz rzetelny plan działania. Od razu poczujesz, że wraca sens życia. Pamiętaj – nie od razu osiągniesz zamierzenia. Wszystko co wartościowe, wymaga czasu i zaangażowania.

 7. Pozwól sobie na chwilę relaksu każdego dnia.

  Niech to będzie coś drobnego, ale wykonywanego codziennie. Kojąca kąpiel w wannie, krótka sesja jogi, 20 minut czytania książki z dobrą herbatą, kilka minut medytacji…

 8. Znajdź sobie nowe hobby lub poszerz horyzonty.

  Może nowy rodzaj sportu? Albo kurs online, o którym od dawna myślisz? Co powiesz na zmianę otoczenia i podróż do miejsca, w który nigdy nie byłaś?

 9. Pogódź się z traumą i ranami z przeszłości.

  Tego, co było już nie zmienisz, ale jeśli dalej pozwalasz, aby przeszłość rządziła Twoim życiem, to oni wygrali. Nie Ty.

 10. Skup się na swoim zdrowiu.

  Często czujemy apatię i przygnębienie z powodu złego sposobu odżywiania, odwodnienia czy niedoboru snu. Popracuj nad tymi aspektami codzienności, a może się okazać, że na nowo odkryjesz sens życia.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram