Jak być punktualnym?

Podziel się!

3.4
(5)

Punktualność to jedna z zalet, które warto posiąść z niezliczonych wprost powodów. Będąc osobą punktualną ograniczysz stres, staniesz się bardziej produktywny i zyskasz szacunek otoczenia. Jeśli zastanawiasz się, jak być punktualnym, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak być punktualnym? 5 sprawdzonych sposobów

Bycie na czas to jedna z zalet, które warto posiadać. Jeśli zastanawiasz się, jak być punktualnym, wypróbuj poniższe 5 sprawdzonych sposobów.

 1. Ustaw alarm.

  To jeden z najprostszych sposób, aby być na czas. Ustaw alarm co najmniej 15 minut wcześniej niż moment, w którym musisz wyruszyć na spotkanie. Kwadrans daje Ci możliwość zamknięcia nieprzewidzianych spraw lub załatwienia ewentualnych problemów. Jeśli masz tendencję do używania funkcji drzemki, dobrze jest ustawić kilka alarmów w określonych odstępach czasowych.

 2. Oblicz, ile czasu potrzebujesz przed wyjściem.

  Jeśli masz dzieci, sama wiesz, że to wszystko musi być przybliżone. Jednak gdy dobrze się zastanowisz, dowiesz się, że na przykład zrobienie śniadania to 20 minut, a umycie włosów i ich wysuszenie 15. Gdy zsumujesz wszystkie poranne czynności, będziesz wiedzieć, o której godzinie powinnaś się obudzić, żeby ze wszystkim zdążyć.

 3. Przygotuj wcześniej co tylko możesz.

  Wybierasz się na spotkanie służbowe? Przygotuj potrzebne materiały dużo wcześniej. Szczepienie dziecka? Włóż książeczkę zdrowia do torebki poprzedniego wieczoru. Poranne zakupy? Przygotuj listę i torby eko dzień wcześniej. Wieczorem wybierasz się na basen? Przygotuj torbę od razu po przyjściu z pracy.

 4. Podchodź realistycznie do czasu.

  Prawie zawsze okazuje się, że na coś zabraknie czasu. Postaraj się nie wciskać w harmonogram dnia więcej, niż jesteś w stanie udźwignąć. Pamiętaj o poduszkach czasowych, które pomogą zachować odstępy między zajęciami czy zadaniami.

 5. Szanuj czas swój i innych.

  Pamiętaj, że Twój czas jest tak samo cenny, jak czas innych ludzi. Będąc punktualną osobą okazujesz innym szacunek. Okazujesz go również sobie. Ostatnim sprawdzonym sposobem na bycie punktualnym jest wychodzenie z domu o 10 minut wcześniej, niż wynika to z obliczeń.

Oceń post:

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram