Chcesz osiągnąć sukces? Przestań robić te rzeczy

Podziel się!

5
(3)

Dzisiejszy artykuł to krótki poradnik, który warto przeczytać, jeśli chcesz osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie zawodowej lub prywatnej. Czasem żyjemy w świecie własnej fantazji nie zważając zbytnio na otaczającą nas rzeczywistość. Kiedy indziej tak bardzo skupiamy się na świecie zewnętrznym, że ciężko nam odnaleźć równowagę i działać w zgodzie z własnymi celami. Istnieje oczywiście mnóstwo nawyków, które stają na Twojej drodze do sukcesu. Dziś skupimy się na 7 podstawowych rzeczach, które powinnaś przestać robić od zaraz.

Przestań żyć zgodnie z oczekiwaniami innych ludzi

Jeśli kochają cię wszyscy, jesteś żaden.

Nigdy nie będzie tak, że zadowolisz każdego. Przyznaj, że często przejmujesz się opiniami innych ludzi, których:

  • nawet nie znasz
  • nie interesują cię
  • nie lubisz (!)

Po co robić sobie taki ogranicznik? Nie daj sobie wejść na głowę. Czasem kompromis jest potrzebny, zwłaszcza jeśli prowadzi do osiągnięcia celu. Jednak zawsze zadaj sobie pytanie: czy to jest MÓJ cel? Jeśli nie, naucz się uprzejmie odmawiać. Jeżeli ciągle będziesz się starała sprostać oczekiwaniom innych, wypompujesz swoje siły wewnętrzne i nie starczy Ci ich na zadbanie o samą siebie.

Chcesz osiągnąć sukces? Skup się!

Jeśli tak jak ja lubisz, kiedy dużo się dzieje, masz wiele otwartych zakładek w przeglądarce i pracujesz nad wieloma projektami jednocześnie… wiem, trudno jest się tak po prostu skupić na jednej rzeczy! Ale zastanów się, jakie trzy najważniejsze cele masz na ten rok? Tak, tylko trzy!

Kiedy już je rozpoznasz, każdego dnia rób jedną rzecz, która Cię do nich przybliży. Pomyśl, ile musiałabyś robić rzeczy, gdybyś tę zasadę zastosowała do wszystkich swoich celów. U mnie kilkaset rzeczy dziennie 🙂 wiadomo, to niewykonalne!

Dlatego złota zasada: wybieramy to, co najważniejsze!

Przestań czekać na idealny moment

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, przestań czekać. Nie ma dobrego momentu, takiego idealnego, żeby coś zrobić. Cytując klasyków, jutro jest niepewne.

Jedna godzina robienia czegoś jest więcej warta niż kilkadziesiąt godzin rozmyślania o tym!

Nigdy nie ma dobrego momentu na rozpoczęcie ćwiczeń, zaczęcie zdrowo się odżywiać, pisać dziennik czy założyć firmę. A nawet na posprzątanie domu. Zawsze jest na liście coś innego. Jednak życie to sztuka wyboru i od Ciebie zależy, który priorytet wybierzesz. Obyś w dłuższej perspektywie wybrała dobrze.

Koniec z bajeczkami, które sobie wmawiasz

Naiwność nie jest dobrą cechą, nawet u dzieci. Kiedy dojrzewamy, nabieramy doświadczenia życiowego i możemy realnie spojrzeć na swoje życie. Czy wierzysz, że od jednego treningu nagle zmieni Ci się sylwetka albo że jedna sałatka sprawi, że nagle Twoje ciało pozbędzie się toksyn gromadzonych latami?

To tak jakby wierzyć, że ciało kobiety w ciąży (zmieniające się przecież 9 miesięcy) od razu po porodzie będzie takie samo jak przed. Niestety, każda zmiana wymaga czasu. Czas jednak i tak upłynie, a od Ciebie zależy jak go wykorzystasz.

Sumienna praca, samodyscyplina i dobre nawyki. To moja bajka ze szczęśliwym zakończeniem.

Kontroluj to, co możesz, jeśli chcesz odnieść sukces

Kiedyś przeczytałam, że życie składa się w 10% z tego, co nam się przytrafia i w 90% z tego, jak na nie reagujemy. Taka zmieniona reguła 80/20.

Próba kontrolowania rzeczywistości może przynieść opłakane skutki, jeśli skupisz się nie na tym, co trzeba. Wiem to, byłam tam i czasem nadal trafiam do krainy wiecznej kontroli. Jednak staram się skupić na tym, by kontrolować samą siebie i swoje reakcje, a nie otoczenie wokół.

Z biegiem czasu uświadomisz sobie, że:

  • Człowiek zmieni się tylko wtedy, kiedy sam tego zapragnie.
  • Nie możesz zmienić innych przymusem, możesz tylko pokazać im drogę na własnym przykładzie.
  • Czasem najlepiej zrobisz odchodząc.

Przestań poświęcać swój czas niewłaściwym ludziom

Tak, po drodze tracimy część relacji. Każdy z nas się zmienia, rozwija i podąża w swoją stronę. To normalne, a wręcz pożądane. W końcu wszystko płynie. Jeśli na siłę będziesz utrzymywać relacje, które źle na Ciebie wpływają, zrobisz sobie krzywdę. Ale też zrobisz przykrość drugiej osobie, bo być może myśli ona, że wasza relacja nadal jest wartościowa. Jeśli nie jest, czas się pożegnać.

Wampiry energetyczne, negatywni ludzie pełni zawiści i zazdrości to prosta droga do zniszczenia sobie życia. Jak to mawiają, nie będziesz latać z orłami dziobiąc z kurami. Wiem, jak trudno jest robić coś bez wsparcia najbliższych, a nawet przy ich dezaprobacie. Jednak pamiętaj, że to Twoje życie i masz prawo przeżyć je po swojemu. Twoi bliscy, rodzina i przyjaciele też mają do tego prawo.

Dobrze wykorzystaj swoją intuicję, jeśli chcesz osiągnąć sukces

Dobrze rozwinięta intuicja to świetna sprawa, która pomaga, jeśli chcesz odnieść sukces. Jednak pamiętaj, że opieranie się wyłącznie na przeczuciach bez poparcia faktami może mieć zgubne skutki w dłuższej perspektywie.

Nauczenie się oddzielania naszych marzeń i życzeń od realnych celów do osiągnięcia pomoże Ci pójść właściwą drogą.

Czasem intuicja podpowiada Ci wycofanie się z drogi, którą obrałaś. Dobrze wtedy zapytać siebie, czy chcę się wycofać, bo się boję (że nie dam rady) czy czuję dogłębnie, że samo przedsięwzięcie jest złe?

Z drugiej strony, gdy intuicja zachęca Cię do zmiany ścieżki i wypróbowania czegoś nowego, zapytaj siebie czy chcę pójść tą drogą, bo ekscytują mnie nowości i lubię zmiany czy czuję dogłębnie, że samo przedsięwzięcie przyniesie mi sukces?

A jak jest u Ciebie? Masz swoją top-listę rzeczy, które sabotują Twój sukces?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Chcesz osiągnąć sukces? Przestań robić te rzeczy!”

Instagram