Jak być produktywną w Święta?

Podziel się!

5
(4)

Święta to czas, kiedy zdecydowana większość z nas puszcza cugle odpowiedzialności. Trudno o skupienie podczas nawału obowiązków i spotkań związanych z przygotowaniami świątecznymi. Pędzimy pod koniec roku w naprawdę szybkim tempie i ani się obejrzymy… przychodzi nowy rok. Jeśli chcesz, aby w tym roku było inaczej, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jak być produktywną w Święta oraz podczas przerwy między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Jak być produktywną w Święta?

Oto sprawdzone sposoby na to, aby produktywnie spędzić kilka dni dzielących Cię od Nowego Roku.

Nadrób obowiązki domowe

Tak, radosne Święta oznaczają też… radosny bałagan. Kto ma w domu dzieci, ten z pewnością rozumie to podwójnie (albo potrójnie). Dla mnie czas tuż po Świętach jest idealny na małe porządki – chowam świąteczne ozdoby (tylko choinka zostaje dłużej, na prośbę dzieci), zmieniam dekoracje.

Jest coś wyjątkowego w sprzątaniu przed nadejściem Nowego Roku, tak jakbyś psychicznie oczyszczała się z bagażu i była gotowa na nowe wyzwania. To też dobry czas na zwrot / wymianę nietrafionych prezentów (czemu w dużym stopniu oczywiście zapobiega lista prezentów).

Zrób postanowienia noworoczne i podsumuj mijający rok

Końcówka roku to doskonały czas na ogarnięcie postanowień na nadchodzący rok. Pamiętaj, że cele muszą być realne, mierzalne i określone konkretnymi wartościami, inaczej szybko się zniechęcisz. Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto robić takie postanowienia, ten artykuł jest dla Ciebie.

Podsumowanie mijającego roku to taki prywatny rachunek zysków i strat. Co udało Ci się osiągnąć w tym roku? Czy Twoje życie jest takie samo, jak na początku roku? Jak daleko jesteś w realizacji celów? Co możesz poprawić? Nad czym powinnaś popracować?

Nadgoń pracę zawodową

Jeśli spędzasz czas między Świętami i Nowym Rokiem w pracy, to doskonały czas na domknięcie bieżących spraw, aby od Nowego Roku ruszyć z kolejnymi projektami. W okresie przerwy świątecznej ruch jest zazwyczaj mniejszy (mniej telefonów, Klientów, rozpraszaczy), więc Twoja efektywność w pracy będzie zdecydowanie większa.

Umów się do lekarza czy kosmetyczki

Masz kilka kontroli lekarskich do odhaczenia? A może powinnaś udać się do kosmetyczki czy na wizytę kontrolną do stomatologia? Jakieś obowiązkowe szczepienia dzieci, a może trzeba zaszczepić psa? Wymiana oleju w samochodzie albo okresowy przegląd? Te kilka dni możesz bardzo produktywnie wykorzystać.

Posprzątaj w swojej szafie

Okresowy przegląd garderoby jest bardzo przydatny, dlatego staram się wykonywać go co pół roku minimum. Czy wiesz, że przez 80% czasu chodzisz w 20% rzeczy z szafy? Oddaj, co możesz i podziel się dobrem z innymi.

Zrób porządek w zdjęciach

Okres przerwy świątecznej to doskonały moment na ogarnięcie zdjęć w telefonie, komputerze, chmurze czy na zapasowych dyskach zewnętrznych. Wywołaj najlepsze do tradycyjnego albumu, to wyjątkowa pamiątka.

Wyślij podziękowania świąteczne i życzenia noworoczne

W obecnych czasach nie mamy możliwości świętować ze wszystkimi bliskimi osobami. Dlatego nie zapomnij wysłać podziękowań za prezenty i dołącz pozytywnie nastrajające życzenia noworoczne.

Uzupełnij przyszłoroczny kalendarz lub planner

O ile oczywiście nie zrobiłaś tego wcześniej. Wypełnienie kalendarza to doskonały sposób na to, jak być produktywną w Święta.

Zaplanuj przyszłoroczny budżet domowy

Inwestycje, oszczędzanie, spłata kredytu a może zbierasz na rozkręcenie własnej firmy? Budżet pozwoli Ci utrzymać kontrolę nad wpływami i wydatkami, a dodatkowo zapewni satysfakcję z osiągnięcia celów finansowych.

Jak być produktywną w Święta?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Jak być produktywną w Święta?”

  • Zofia
    12 grudnia 2020 w 18:03

    Nie chowam ozdób świątecznych bezpośrednio po świętach. Są do święta Trzech Króli. Po 6 stycznia dom jest gotowy na nowe. Miłego wieczoru.

Instagram