List do Świętego Mikołaja PDF do pobrania

Podziel się!

5
(2)

Jak wiecie, od wielu lat prowadzę dziennik. Zwykle mam niewiele czasu na pisanie, dlatego większość wpisów jest krótka. Jednak przychodzą chwile głębszej refleksji, kiedy piszę więcej, intymniej, mocniej. Czasem rzucam też sobie dziennikowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie list do Świętego Mikołaja. Dzisiejszy artykuł to właśnie próba napisania takiego listu z perspektywy osoby dorosłej.

W formie listu odpowiem sobie samej na pytania, na czym chciałabym się skupić w nadchodzącym roku? Co jest dla mnie najważniejsze i jak zamierzam to osiągnąć? List dorosłej kobiety do Świętego Mikołaja to nie koncert życzeń, a raczej autorefleksji i przemyśleń mających ukierunkować mnie dalej w obranej drodze.

Zachęcam Cię do napisania własnego listu do Świętego Mikołaja. A oto mój.

List do Świętego Mikołaja 2020

Drogi Święty Mikołaju,

ostatni list do Ciebie napisałam jako mała dziewczynka, rodzice pomogli mi wysłać go do Laponii. Wtedy już wiedziałam, że jesteś legendą mającą ma celu ukryć fakt, że to dorośli obdarowują dzieci prezentami. Szczerze mówiąc, z pewną ulgą przyjęłam wiadomość, że mogę bardziej wpływać na to, co czeka na mnie pod choinką.

Twoja odpowiedź z Laponii dotarła i nadal jest gdzieś w moim domu rodzinnym. Przez wiele lat będąc dzieckiem prosiłam o rzeczy zarówno materialne, takie jak lalka Barbie czy komputer. Jednak to, czego nie udało mi się dostać, to spokojne, radosne święta bez nerwów, kłótni i strachu.

Dlatego przestałam na Ciebie spoglądać i wierzyć, że jesteś jakąkolwiek siłą sprawczą w moim życiu. Uznałam, że to ja decyduję o swoim życiu, kontroluję swoje reakcje na to, co mnie spotyka i mogę wybierać ze wszystkimi konsekwencjami. Paradoksalnie to, że nie dostałam w dzieciństwie tego, na czym najbardziej mi zależało w każde święta, pomogło mi stać się tym, kim jestem dziś.

Czego pragnę w te święta?

Nie będę skromna, mam całą listę materialnych rzeczy, które sprawią mi radość, pomogą lepiej wykonywać pracę i oszczędzać czas. Ale ten list do Świętego Mikołaja to skupienie się na tym, czego nie mogę dostać za pieniądze (w większości).

Drogi Święty Mikołaju, w te święta pragnę…

 • … spokojnie spędzonych świąt w gronie najbliższych mi osób
 • … Wigilii bez pośpiechu i popędzania siebie i rodziny
 • … zrobić świetne świąteczne zdjęcia i pamiątkowy film
 • … mieć więcej cierpliwości dla moich dzieci
 • … skupić się na tym, co mam i z wdzięcznością docenić obecne życie
 • nie robić żadnej potrawy poza świątecznym sernikiem 😜
 • … poczuć, że zamknęłam kilka spraw, które nie dawały mi spokoju
 • … dać od siebie więcej, niż sama otrzymam
 • wypić grzaniec 😊

Czego pragnę w przyszłym roku?

Patrzę z optymizmem i wyczekiwaniem na nadchodzący nowy rok 2021. Wiem, że przyniesie mi nowe wyzwania i pozwoli stać się lepszą wersją siebie samej. Oto kilka rzeczy, które chciałabym osiągnąć w 2021 roku:

 • wyjechać na wakacje dwukrotnie
 • zdrowia dla wszystkich moich bliskich i dla mnie samej rzecz jasna
 • zrealizować cele biznesowe
 • móc jeszcze bardziej dzielić się z innymi tym, co mam
 • napisać pierwszą książkę
 • mieć więcej czasu i cierpliwości dla dzieci
 • odnaleźć wewnętrzny spokój dzięki rozwiązaniu zaległych spraw i konfliktów
 • być w świetnej formie treningowej

List do Świętego Mikołaja do pobrania w PDF

Jak widzicie z powyższego listu, większość życzeń tak naprawdę pozostaje w mojej własnej kontroli, jak cierpliwość czy też lepsze zarządzanie czasem. Pamiętaj, że stworzenie czegoś takiego, jak list do Świętego Mikołaja to świetny sposób na przypominanie sobie w zgiełku codzienności, na czym chcesz się skupić i jak to osiągnąć.

Nawet jeśli pomysł pisania takiego listu będąc osobą dorosłą na początku wydaje Ci się trywialny, spróbuj. Aby Ci to ułatwić – pobierz i wydrukuj darmowy list do Świętego Mikołaja w formacie PDF. Kliknij na poniższy obrazek, aby pobrać plik już teraz.

Ze swojej strony życzę Ci wesołych Świąt i oby Twoje życie wypełniło się tym, co zapisałaś w liście do Świętego Mikołaja.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram