chcesz być bardziej pewna siebie

Podziel się!

5
(5)

Afirmacja to potężne narzędzie, którego – sama przyznam – nie wykorzystywałam prawidłowo. Nie byłam gotowa na świadome afirmacje dotyczące stref życia, od których wolałabym uciec. Jedną z takich trudnych dla mnie stref do przepracowania jest pewność siebie. Jeśli chcesz być bardziej pewna siebie, wykorzystaj te 5 afirmacji, które działają. Ale pamiętaj, że zadziałają tylko pod pewnymi warunkami!

Jak stosować afirmacje, żeby działały?

Dlaczego powtarzając afirmacje czuję się jak oszustka?

Bo nie wierzysz w to, co mówisz. Problem z afirmacjami polega na tym, że wydają nam się dziwne, ponieważ są sprzeczne z naszymi głęboko zakorzenionymi przekonaniami. Przecież nie musisz afirmować tego, w co wierzysz? Dlatego czujesz się jak oszustka. Twój mózg wyczuwa dysonans poznawczy, czyli różnicę między tym, co zna, a tym co mówisz. To normalna reakcja.

Czy w końcu przestanę się tak czuć powtarzając afirmacje?

Tak, ale tylko wtedy, jeśli uwierzysz w to, co mówisz. A żeby uwierzyć w swoje własne słowa, powinnaś zacząć żyć w sposób, w jaki się wypowiadasz. Innej drogi nie ma. Afirmacja to tylko część Twojej podróży do pewności siebie.

Jak stosować afirmacje, żeby działały?

Pamiętaj, że każda z nas ma w sobie mnóstwo głęboko zakorzenionych przekonań na temat samej siebie (chcesz wiedzieć więcej – poczytaj tutaj o schematach ograniczeń). Afirmacje powtarzane bez przekonania i poparcia w codziennym życiu będą przez cały czas uważane przez Twoją podświadomość za coś obcego. Zacznij się zachowywać tak, jak w Twoich afirmacjach. Oczywiście równie ważne jest codzienne (bez wyjątku!) powtarzanie afirmacji, inaczej szybko o niej zapomnisz i wrócisz do starych nawyków.

Afirmacje pewności siebie

Poniżej znajdziesz 5 afirmacji, które zadziałają, jeśli chcesz być bardziej pewna siebie. Pamiętaj, że sama afirmacja to nie wszystko. Równie ważne jest codzienne działanie, którym potwierdzasz, że afirmacja staję się częścią Ciebie samej. Bez tego Ci się nie uda, próbowałam przez kilka lat!

Wierzę w siebie i swoje umiejętności.

Tę afirmację powtarzam za każdym razem, kiedy czas przetestować to, czego już się nauczyłam. A także wtedy, kiedy uczę się czegoś nowego i wiem, że jeszcze długa droga przede mną.

Akceptuję siebie taką, jaką jestem.

Przyznaję całkiem szczerze, że z tą afirmacją miałam największy problem. Przez długi czas nie potrafiłam zaakceptować siebie taką, jaką jestem, bo wydawało mi się, że stoi to w sprzeczności z rozwojem osobistym, chęcią zmieniania siebie i swojego otoczenia oraz pragnieniem bycia coraz lepszą. Myliłam się jednak – to punkt wyjścia do każdej zmiany!

Jestem dumna z tego, co już osiągnęłam.

Kolejna rzecz, z którą większość z nas – kieruję to zwłaszcza do kobiet – ma problem. Umniejszamy swoje osiągnięcia nie tylko przed mężczyznami, innymi kobietami, ale – co gorsza – przed samą sobą. Jeśli chcesz być bardziej pewna siebie, to doceń to, co już zrobiłaś. Masz prawo być dumna ze swoich osiągnięć. Ja jestem. Co nie oznacza oczywiście, że czas osiąść na laurach.

Działam, kiedy trzeba.

Dla mnie brak pewności siebie w dużej mierze wiąże się z biernością. Przyjmowaniem tego, co przynosi nam los i uciekaniem od odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje. W najważniejszym momencie swojego życia o tym zapomniałam. A wtedy właśnie działania pozwoliłyby mi zaoszczędzić kilka lat stresów i zamartwiania się. Dlatego powtarzaj sobie tę afirmację każdego dnia. To klucz do pewności siebie.

Jestem pewna siebie.

Zaskoczona tym banałem? Nie dziwię Ci się. Jednak uwierz mi na słowo, to działa. Kiedy czuję lęk, obawę i strach, powtarzam sobie to w głowie. Dlaczego? Bo chcę i dążę do tego, żeby pewność siebie stała się częścią mojej tożsamości.

Chcesz być bardziej pewna siebie? Wyrób nowy nawyk

Pewność siebie rodzi się oczywiście w głowie (czy w sercu, jeśli wolisz taką interpretację). Jednak jej utrzymanie czy powiększenie jej zakresu rodzi się poza Twoim umysłem. Musisz swoimi działaniami potwierdzać to, co jest w Twoim umyśle. Dlatego koniecznym jest wyrobienie sobie nowych nawyków. Nie tylko nawyku powtarzania afirmacji, ale działania zgodnie z nimi każdego dnia.

Więcej o nawykach przeczytasz na przykład tutaj.

chcesz być bardziej pewna siebie
chcesz być bardziej pewna siebie

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Chcesz być bardziej pewna siebie? 5 afirmacji, które działają”

  • Zofia
    7 czerwca 2020 w 19:37

    My, kobiety mamy wiele ,
    (niestety) ograniczeń . Są to ograniczenia kulturowe ( to nie przystoi kobiecie), wychowawcze ( bądź skromna), środowiskowe itp. Na szczęście zaczynają się zmiany. Mam nadzieję, że moja wnuczka będzie żyła w innym lepszym świecie. Miłego wieczoru

Instagram