Jesteś w ciąży? Koniecznie to przeczytaj!

Podziel się!

5
(2)

Dzisiaj podzielę się z Wami tym, co okazało się najbardziej przydatne w okresie ciąży i pierwszych lat po urodzeniu dzieci. Szczególnie polecam przeczytać te książki przed urodzeniem pierwszego dziecka. Wtedy mamy więcej czasu na czytanie i zgłębianie wiedzy o tym, co nas czeka. Chociaż oczywiście zgodzę się z myślą, że pewnych rzeczy nie da się zaplanować i na nie przygotować.

W oczekiwaniu na dziecko – Heidi Murkoff książka dla kobiet w ciąży

Kompleksowy poradnik, który ma już co prawda kilka lat, ale chyba lepszej i bardziej kompetentnej pozycji na rynku do tej pory nie znajdziecie. Szczegółowo i fachowo opisany został każdy miesiąc ciąży, możliwe dolegliwości i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W książce “W oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff bardzo podobało mi się rzetelne i kompleksowe podejście do zagadnienia ciąży i porodu. Bez owijania w bawełnę opisano także okres okołoporodowy i przebieg połogu, co z pewnością ułatwi niektórym z nas przygotowanie się psychiczne.

Zawsze wychodziłam z założenia, że posiadanie większej wiedzy w danym temacie uspokaja. Tak było też w tym przypadku, szczegółowo opisany przebieg porodu pomógł się w dużym stopniu do niego przygotować. Jeśli traktujesz poważnie ciążę i poród i nie chcesz denerwować się z byle powodu w tym ważnym czasie, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Jesteś w ciąży? Koniecznie to przeczytaj!
Jesteś w ciąży? Koniecznie to przeczytaj!

Pierwszy rok życia dziecka – Heidi Murkoff książka dla rodziców

Kontynuacja poradnika dla kobiet w ciąży obejmująca swym zakresem pierwszy rok życia dziecka. Mnóstwo szczegółowych opisów i porad, które pomogą świeżo upieczonym rodzicom się uspokoić i merytorycznie podejść do czekających ich wyzwań. Książka bardzo szczegółowo opisuje poszczególne momenty przełomowe w rozwoju niemowlaka. Dzięki temu wiemy, co dziecko może, a co powinno robić w określonym miesiącu życia.

Książka “Pierwszy rok życia dziecka” Heidi Murkoff zawiera dużo porad praktycznych, dlatego dobrze jest przeczytać ją jeszcze przed porodem. Wtedy w nową rolę mamy i taty możemy wejść już z jakimś zasobem wiedzy.  Po porodzie zdecydowanie będziecie mieć mniej czasu na czytanie czegokolwiek, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, który chce zachować spokój umysłu i poznać lepiej swoje dziecko.

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat – Bates Ames Louise , F. L. Ilg , Sidney M. Baker książka dla rodziców

Kolejna książka, którą warto przeczytać w ciąży, to Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat autorstwa… Jest to moim zdaniem jedna z lepszych pozycji, które omawiają tematykę skoków rozwojowych. W naszym kraju bardzo niewiele się o tym zagadnieniu mówiło, gdy moje dzieci były mniejsze.

Książka “Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat” to inwestycja w spokój psychiczny. W książce w sposób prosty, a jednocześnie rzeczowy opisano rozwój dziecka z podziałem na określone zagadnienia np. nauka czy kontakty z równieśnikami. Dzięki temu pozycja ta może też być traktowana jako doraźna pomoc w przypadku pojawiających się w pewnych etapach rozwoju trudności. Można tę książkę przeczytać “od deski do deski”, ja jednak polecam czytanie fragmentami rok, dwa w przód. Pomaga to przygotować się na pełną wyzwań przygodę zwaną rodzicielstwem.

3 książki które warto przeczytać w ciąży
3 książki, które warto przeczytać w ciąży.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram