Trzy książki, które warto przeczytać w ciąży

Trzy książki, które warto przeczytać w ciąży

Podziel się!

5
(1)

Dzisiaj podzielę się z Wami tym, co okazało się najbardziej przydatne w okresie ciąży i pierwszych lat po urodzeniu dzieci. Szczególnie polecam przeczytać te książki przed urodzeniem pierwszego dziecka. Wtedy mamy więcej czasu na czytanie i zgłębianie wiedzy o tym, co nas czeka. Chociaż oczywiście zgodzę się z myślą, że pewnych rzeczy nie da się zaplanować i na nie przygotować.

W oczekiwaniu na dziecko – Heidi Murkoff książka dla kobiet w ciąży

Kompleksowy poradnik, który ma już co prawda kilka lat, ale chyba lepszej i bardziej kompetentnej pozycji na rynku do tej pory nie znajdziecie. Szczegółowo i fachowo opisany został każdy miesiąc ciąży, możliwe dolegliwości i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W książce “W oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff bardzo podobało mi się rzetelne i kompleksowe podejście do zagadnienia ciąży i porodu. Bez owijania w bawełnę opisano także okres okołoporodowy i przebieg połogu, co z pewnością ułatwi niektórym z nas przygotowanie się psychiczne.

Zawsze wychodziłam z założenia, że posiadanie większej wiedzy w danym temacie uspokaja. Tak było też w tym przypadku, szczegółowo opisany przebieg porodu pomógł się w dużym stopniu do niego przygotować. Jeśli traktujesz poważnie ciążę i poród i nie chcesz denerwować się z byle powodu w tym ważnym czasie, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Jesteś w ciąży? Koniecznie to przeczytaj!
Jesteś w ciąży? Koniecznie to przeczytaj!

Pierwszy rok życia dziecka – Heidi Murkoff książka dla rodziców

Kontynuacja poradnika dla kobiet w ciąży obejmująca swym zakresem pierwszy rok życia dziecka. Mnóstwo szczegółowych opisów i porad, które pomogą świeżo upieczonym rodzicom się uspokoić i merytorycznie podejść do czekających ich wyzwań. Książka bardzo szczegółowo opisuje poszczególne momenty przełomowe w rozwoju niemowlaka. Dzięki temu wiemy, co dziecko może, a co powinno robić w określonym miesiącu życia.

Książka “Pierwszy rok życia dziecka” Heidi Murkoff zawiera dużo porad praktycznych, dlatego dobrze jest przeczytać ją jeszcze przed porodem. Wtedy w nową rolę mamy i taty możemy wejść już z jakimś zasobem wiedzy.  Po porodzie zdecydowanie będziecie mieć mniej czasu na czytanie czegokolwiek, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, który chce zachować spokój umysłu i poznać lepiej swoje dziecko.

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat – Bates Ames Louise , F. L. Ilg , Sidney M. Baker książka dla rodziców

Kolejna książka, którą warto przeczytać w ciąży, to Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat autorstwa… Jest to moim zdaniem jedna z lepszych pozycji, które omawiają tematykę skoków rozwojowych. W naszym kraju bardzo niewiele się o tym zagadnieniu mówiło, gdy moje dzieci były mniejsze.

Książka “Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat” to inwestycja w spokój psychiczny. W książce w sposób prosty, a jednocześnie rzeczowy opisano rozwój dziecka z podziałem na określone zagadnienia np. nauka czy kontakty z równieśnikami. Dzięki temu pozycja ta może też być traktowana jako doraźna pomoc w przypadku pojawiających się w pewnych etapach rozwoju trudności. Można tę książkę przeczytać “od deski do deski”, ja jednak polecam czytanie fragmentami rok, dwa w przód. Pomaga to przygotować się na pełną wyzwań przygodę zwaną rodzicielstwem.

3 książki które warto przeczytać w ciąży
3 książki, które warto przeczytać w ciąży.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszy i oceń post!

Jeśli post Ci się spodobał...

Obserwuj nas w social media!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Podziel się!

Dziękuję, że jesteś!
signature

Nie przegap nowych postów
Twoje powiadomienia o nowościach

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na razie brak komentarzy.

Zapisz się do newslettera
Pierwsza dowiedz się o nowościach i miej dostęp do inspiracji

Previous
Co to jest poduszka czasowa i jak ją wykorzystać podczas planowania dnia?
Trzy książki, które warto przeczytać w ciąży