3 cele na listopad

Podziel się!

5
(2)

Listopad jest jednym z najbardziej depresyjnych miesięcy w roku. Podobno pod tym względem niedaleko mu do stycznia (poczytaj tutaj o Blue Monday). Jednak dla mnie listopad wcale taki nie jest! Szczerze mówiąc lubię ten miesiąc, bo zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym dużo się u mnie dzieje. Dlatego też, podobnie jak w przypadku października, moje 3 cele na listopad w tym roku nie będą spektakularne.

3 cele na listopad

Listopad 2021 to przedostatni miesiąc tego roku, który zamierzam jak najlepiej wykorzystać przed nadchodzącym świątecznym szaleństwem!

1. Przygotować się wcześniej do Świąt

Grudzień to czas, kiedy mam naprawdę dużo pracy, dlatego w planie na listopad jest przygotowanie się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia już w listopadzie. Plan ten obejmie:

  1. Stworzenie wstępnej listy prezentów świątecznych, jej zatwierdzenie i zakupienie jak największej ilości prezentów. Tutaj znajdziesz darmowy szablon listy prezentów do druku.
  2. Ustalenie przebiegu tegorocznych świąt (gdzie, z kim, wyjazdy, spotkania, terminy). Tutaj znajdziesz szczegółowy kalendarz świątecznych przygotowań.
  3. Stworzenie listy rzeczy do zrobienia przed Świętami i odhaczenie z niej czego się da jeszcze w listopadzie.

2. Powrót do regularnych ćwiczeń fizycznych w pełnym wymiarze

Wystarczyło przeziębienie, kilka wyjazdów i nieplanowanych wydarzeń i spadłam do drugiej fazy kształtowania nawyku (więcej o tym przeczytasz tutaj), jeśli chodzi o ćwiczenia. Już odczuwam związany z tym spadek dopaminy, serotoniny i endorfin, dlatego czas powrócić na właściwe tory.

Powrót do ćwiczeń 6x w tygodniu zajmie mi pewnie dwa do trzech tygodni, szczególnie, że pogoda nie sprzyja, a w pracy mam coraz więcej zadań do ogarnięcia. Jednak wiem, że osiągnięcie tego celu sprawi, że w grudniu będę się o wiele mniej stresować, dlatego jest moim priorytetem.

3. Wstawanie wcześniej

Listopad i grudzień to intensywne miesiące, które są dla mnie bardzo ważne zawodowo. Zauważyłam, że mam problem z codziennym wstawaniem (znienawidzony przycisk Drzemka!). Dlatego też podstawowym celem jest wstawanie wcześniej przy pierwszym dźwięku alarmu. Zawsze kiedy wstaję wcześniej, mam lepszy dzień (nawet, jeśli na początku trochę pomarudzę).

A jakie są Twoje 3 cele na listopad? Napisz w komentarzu!

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram