Proste codzienne nawyki

Podziel się!

5
(4)

Uwielbiam zmienianie życia Metodą Małych Kroczków, a najbardziej praktycznym jest wykorzystaniem jest oczywiście tworzenie codziennych nawyków. Jeśli czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, wykorzystaj te proste codzienne nawyki, o których zapominasz w stresie.

Proste codzienne nawyki, o których zapominasz

 • Życiowy audyt. Jak łatwo mknąć przez życie nie oglądając się za siebie… Jednak jeśli chcesz wieść szczęśliwe, spełnione życie, musisz na bieżąco sprawdzać, czy podejmowane przez Ciebie codzienne decyzje przynoszą oczekiwane rezultaty. Jeśli dwa razy w tygodniu jesz niezdrowy lunch w pracy, od razu nie zobaczysz zmiany. Jednak suma codziennych wyborów w skali roku da Ci albo progres, albo regres. Kontroluj swoje wybory na bieżąco.
 • Czytaj. Inspiracja, motywacja, sposoby działania… wszystko znajdziesz w książkach. Nawet kilka, kilkanaście minut dziennie to sposób na znaczącą zmianę nastawienia do życia w dłuższej perspektywie. Tutaj znajdziesz polecane przeze mnie książki na start.
 • Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Dużo kawy, mało wody… kto też tak ma? Jeśli jesteś odwodniona, Twój organizm pracuje na rezerwie. Z pewnością nie podejmiesz wtedy optymalnych decyzji.
 • Zamieniaj. Ta zasada świetnie sprawdza się w przypadku nawyków żywieniowych, które chcesz zmienić. Zamiast ciastka – kostka gorzkiej czekolady. Wiesz o co chodzi.
 • Zadbaj o siebie (fizycznie i mentalnie). Trening i rytuały pielęgnacyjne to podstawa dbania o siebie fizycznie. Kilka minut medytacji czy relaksacji pozytywnie wpłynie na Twój umysł.
 • Graj w zielone! Codzienna porcja zielonych warzyw to nieocenione korzyści zdrowotne. Dwa proste sposoby na ich wprowadzenie: sałata do każdego posiłku (np. do lunchu czy kolacji) oraz szybkie, zielone smoothie. Tutaj znajdziesz fajny blender specjalnie do koktajli.
 • Rób listy zadań. Jeśli nie wiesz, dokąd idziesz, pewnie tam nie dojdziesz. Listy zadań porządkują Twój czas i pomagają w osiągnięciu celów. Więcej o listach zadań przeczytasz tutaj.
 • Odpowiednia ilość snu. Mamy różne zapotrzebowanie na sen, ale ciągłe niedospanie powoduje szereg problemów zdrowotnych i spadek wydajności.
 • Spędzaj więcej czasu z bliskimi. Kontakt z osobami, które wprawiają Cię w dobry nastrój poprawia samopoczucie i poziom hormonów chroniących przed chronicznym zmęczeniem i wahaniami nastroju.

Które z tych prostych codziennych nawyków są częścią Twojego dnia?

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 odpowiedzi na “Proste codzienne nawyki, o których zapominasz”

 • 30 listopada 2021 w 10:30

  Właśnie zakupiłam kalendarz pani swojego czasu — bardzo podoba mi się lista nawyków, które można rozpisać na każdy miesiąc w roku. Już go wypełniłam nawyk ami które chce wprowadzić na miesiąc grudzień. Bardzo jestem ciekawa jak uda mi się to wszystko zrealizować.

  • 2 grudnia 2021 w 14:23

   Jest takie fajne powiedzenie: Co jest mierzone, będzie zrobione 😉

   Powodzenia i pozdrawiam cieplutko!

   J.

Instagram