10 rzeczy do zrobienia przed końcem wakacji

Podziel się!

5
(4)

Lato zmierza ku końcowi. Nawet nie wiadomo kiedy tegoroczne wakacje minęły, prawda? Poza tym, że obecny rok to ciekawy rok, w każde wakacje jest kilka rzeczy, które warto zrobić, aby z przyjemnością wejść w nową, jesienną rutynę. Niezależnie, czy wracasz do szkoły, na uczelnię lub do pracy (a może wszystko naraz!), te 10 rzeczy do zrobienia przed końcem wakacji koniecznie musisz poznać.

10 rzeczy do zrobienia przed końcem wakacji

Rzeczy, które powinnaś zrobić przed końcem wakacji:

 1. Wybierz się nad jezioro lub na basen.

  Zaczerpnij radości (i zapracuj na lepszą kondycję) dzięki kontaktowi z wodą.

 2. Pojedź do miejsca, gdzie jeszcze nigdy nie byłaś.

  Odwiedź chociaż jedno nowe miejsce w tym roku, nawet w Twoim własnym miejscu zamieszkania!

 3. Odwiedź pobliskie ZOO.

  Tak naprawdę lokalne ZOO można śmiało odwiedzać co najmniej raz do roku. Jeśli będziesz w Poznaniu, koniecznie zarezerwuj czas na odwiedzenie Nowego ZOO.

 4. Uchwyć najbliższych podczas zachodu słońca.

  Wybierzcie się do ciekawej lokalizacji i wykorzystaj złotą godzinę, aby zrobić piękne zdjęcia Twoim najbliższym (i oczywiście sobie samej też!)

 5. Zrób zaległe prace w domu.

  Brzmi mało wakacyjnie, ale teraz jest dobry czas na drobne naprawy czy remont. Długie dni pozwalają w pełni wykorzystać czas.

 6. Uporządkuj ubrania.

  Szczególnie, jeśli masz dzieci, które jak wiadomo szybko rosną, późne lato to idealny czas na sezonowy przegląd ubrań. Nie zapomnij o butach!

 7. Pozbądź się zalegających w domu przedmiotów.

  Wystaw zbędne przedmioty na Olx lub Allegro. Zepsute rzeczy wywieź na gratowisko. Działające, ale nieużywane sprzęty możesz oddać potrzebującym. Poddaj recyklingowi lub oddaj nienoszone już ubrania. Poczujesz się lżej przed nadchodzącą jesienią.

 8. Przeczytaj zaległą książkę.

  Brzmi banalnie, ale obiecaj sobie, że przeczytasz całą będąc poza domem – w podróży, na pikniku, nad jeziorem… powodzenia!

 9. Zaplanuj ramowo nadchodzące miesiące.

  Czy tego chcesz czy nie, życie po wakacjach toczy się dalej. Zaplanuj najważniejsze wydarzenia. Polecam wydrukowanie tego darmowego kalendarza ściennego i uzupełnienie czasu do końca roku.

 10. Przygotuj ogród / balkon na jesień.

  Powoli czas na porządki, aby powitać nowy sezon z radością oraz spędzić chłodne, jesienne wieczory w przyjemnej atmosferze z dobrym widokiem.

Dla mnie końcówka wakacji to czas, kiedy mieszam trochę przyjemności z codziennymi obowiązkami. Dzięki temu nie denerwuję się nadchodzącą jesienią. Zrób coś dla relaksu i coś dla swojej przyszłości – to optymalne połączenie.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram