6 książek które zmieniły moje życie na lepsze

Podziel się!

5
(7)

Trudno jest wybrać tylko 6 książek z całej listy tych, które pozytywnie wpłynęły na moje życie. Niech dzisiejszy wpis będzie dla Ciebie przewodnikiem, jeśli jesteś zagubiony i nie wiesz, co zrobić dalej. Oczywiście aby zachować pewien obiektywizm zaznaczę, że zazwyczaj pierwsza książka z danej dziedziny ma na nas największy wpływ. Wynika to rzecz jasna z faktu, że dana dziedzina wiedzy jest dla nas nowa. Po pewnym czasie zauważasz, że określone idee powtarzają się w wielu następnych pozycjach z określonej dziedziny. Nie ma w tym nic złego, w końcu powtarzanie jest kluczem do sukcesu.

Oto 6 książek które zmieniły moje życie na lepsze.

6 książek które zmieniły moje życie na lepsze

Książki powyżej wymienione oczywiście dotyczą zupełnie różnych dziedzin życia, jednak każda pojawiła się na mojej drodze w odpowiednim czasie.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Dale Carnegie – o czym jest?

Książka Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to chyba pierwsza pozycja tego typu, jaką przeczytałam w życiu. Miałam około 10 – 11 lat i pamiętam, jak ogromne wrażenie na mnie wywarła. W tamtych czasach byłam nieśmiała i zamknięta w sobie, nie rozumiałam społecznych powiązań i wzorców zachowań. Ta książka otworzyła mi oczy na to, czego ludzie potrzebują i jak sprawić, by byli szczęśliwi w Twoim towarzystwie. Czy wdrożenie porad zawartych w tej książce jest proste? Oczywiście, że nie! Czy skuteczne? Jak najbardziej!

Unfuck yourself Napraw się! Gary John Bishop – dlaczego warto przeczytać?

Gary John Bishop jest bezpośredni i konkretny. Nie owija w bawełnę i wylewa kubeł zimnej wody na użalającą się nad swoim losem 30-letnią kobietę, czyli mnie. Świetna książka, która daje Ci mentalny policzek, żebyś się wreszcie ogarnęła. Więcej o tej książce przeczytasz tutaj.

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny Brian Tracy – co daje ta książka?

Do tej pory pamiętam z tej książki wyspę wymówek. Doskonale napisana, konkretna i praktyczna książka, która uświadomi Ci, na jak wiele rzeczy masz wpływ w swoim życiu. Decydujesz, na czym skupisz uwagę, a to, na czym się skupiasz – zacznie rosnąć. Dzięki tej książce udało mi się szybciej podnieść po trudnym okresie w życiu mojej rodziny. Zainspirowała mnie też do powrotu do regularnych ćwiczeń fizycznych i ruszenia z projektem UdowodnijSobie.pl, który teraz czytasz.

4 tendencje Gretchen Rubin

Ta książka powinna być na liście lektur obowiązkowych w pierwszej klasie liceum zamiast archaicznych kilkusetstronicowych powieści historycznych. Autorka przybliża koncepcję 4 tendencji osobowościowych, które decydują o tym, co nas motywuje do działania. Czy masz motywację wewnętrzną czy zewnętrzną? A może buntujesz się przeciw samej sobie? Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego nie możesz się zmusić do działania. A może pomożesz bliskiej osobie, która ma taki problem? Od książki Gretchen Rubin zaczęła się moja pasja do typologii osobowości, która trwa już kilka lat.

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie T. Harv Eker

Pierwsza konkretna książka o pieniądzach, którą przeczytałam w wieku około 21 lat. Świetnie napisana, dotyka powszechnego problemu, jaki ludzie mają z podejściem do tematyki finansowej. Proste i skuteczne porady (system wielu kont powinnaś założyć już dziś!). Jeśli zależy Ci na uzyskaniu finansowej niezależności (nie mylić z finansowym bezpieczeństwem, takie pojęcie nie istnieje), ta książka jest dla Ciebie. Jeśli masz błędne i ograniczające przekonania na temat pieniędzy i ich przepływu – koniecznie ją przeczytaj.

Rodzeństwo bez rywalizacji Adele Faber Elaine Mazlish

Ostatnia pozycja jest doskonała, jeśli zamierzasz zostać rodzicem więcej niż jednego dziecka. A może jesteś już mamą lub tatą i chcesz, aby Twoje dzieci ze sobą współpracowały, zamiast być dla siebie konkurencją pod jednym dachem? Koniecznie przeczytaj tę książkę. W sumie to warte polecenia są wszystkie książki tych autorek, jednak dla mnie największe znaczenie miała właśnie ta, aby nie powielać błędów moich rodziców. Rodzeństwo bez rywalizacji – dzięki wiedzy i praktycznym sposobom z tej książki to możliwe.

Więcej polecanych przeze mnie książek znajdziesz tutaj.

Jaka książka zmieniła Twoje życie? Napisz w komentarzu dlaczego!

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 7

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram