Moje ulubione wskazówki dotyczące planowania

Podziel się!

5
(2)

W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka prostych i skutecznych porad dotyczących planowania. Może niektóre już znasz, ale ich nie stosujesz. Teraz masz szansę wykorzystać wszystkie wskazówki dotyczące planowania w praktyce i osiągnąć to, czego pragniesz.

Wskazówki dotyczące planowania dnia, które działają:

 1. Daj sobie tyle czasu, ile trzeba

  O ile dobrze wiesz, że czasem poduszka czasowa potrafi uratować dzień, o tyle w przypadku niektórych celów wcale nie chodzi o ilość poświęcanego czasu, tylko o regularność. Codzienny 30-minutowy trening da Ci więcej niż 3 godzinne treningi w tygodniu.

 2. Wpisuj rezultat w kalendarz

  Zamiast pisać “maile” zapisz “odpisać na 30 maili”. Konkrety to podstawa.

 3. Podejmuj decyzje

  Niezdecydowanie zabiera Ci energię, czas i inne zasoby. Brak decyzji sprawia, że kręcisz się w kółko. Sprawiasz wtedy wrażenie bardzo zajętej osoby, ale to pozory. Podejmowanie decyzji to umiejętność, którą powinnaś opanować.

 4. Oceń swoje plany i ich realizację

  Samo planowanie, choć przyjemne, nie znaczy nic bez feedbacku. Jeśli nie wiesz, co się sprawdza i czy Twój plan działa, cały wysiłek jest bezcelowy. Jeśli coś nie działa, popraw to lub zmień.

 5. Przestań udawać wiecznie zajętą

  Może cierpisz na Syndrom Wiecznie Zajętego Człowieka? Nie chodzi o to, by ciągle być w niedoczasie. Zdobądź się na chwilę szczerości – naprawdę masz tyle na głowie, czy trochę udajesz, żeby uciec przed niewygodnymi zadaniami?

 6. Wypróbuj strategiczne podejście do pojawiających się przeszkód

  Wypisz wszystko to, co przeszkadza Ci w realizacji planu. Podejdź do każdej przeszkody jak do wyzwania – zastanów się, jaka strategia pomoże Ci ją pokonać i zacznij wdrażać ją w życie.

Nie ma jednej, uniwersalnej metody planowania, która sprawdzi się u wszystkich. Szczególnie, jeśli charakteryzuje Cię buntowniczy styl planowania. Jeśli chcesz sprawdzić, czy coś u Ciebie działa, wykonuj to minimum przez 30 dni. Krócej – nic to nie da, a Ty nie będziesz mieć wystarczającej liczby danych.

Moje ulubione wskazówki dotyczące planowania

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Moje ulubione wskazówki dotyczące planowania”

 • Zofia
  27 czerwca 2020 w 16:24

  Ciągle nie doceniam niewielkich odcinków czasu. Wydaje mi się, że nie warto czegoś zaczynać, bo wiem, że za chwilę z wiadomego powodu będą musiała przerwać to co robię. W ten sposób tracę sporo czasu. Pozytyw: zdaję sobie z tego sprawę i walczę. Czasami się udaje. Miłego dnia

Instagram