Jak posprzątać pokój w 15 Minut lub mniej

Podziel się!

4.4
(7)

Stało się… masz niezapowiedzianych gości już za chwilę. Wiadomo, że żadne generalne porządki nie wchodzą w grę. W tak krótkim czasie możesz sprawić jednak, że pokój będzie wyglądać na czysty (i o to w tym chodzi). Na wielkie sprzątanie jeszcze przyjdzie czas. Teraz musisz na tyle ogarnąć pomieszczenie, żeby wyglądało na posprzątane. Oto szybka i krótka instrukcja, jak posprzątać pokój w 15 minut lub mniej.

Jak posprzątać pokój w 15 minut lub mniej krok po kroku?

Potrzebny czas: 15 minut

Oto krótki poradnik, jak posprzątać pokój w 15 minut lub mniej krok po kroku. Do dzieła!

 1. Zgromadź potrzebne sprzęty.

  Do szybkiego ogarnięcia pokoju będziesz potrzebować: kosz lub pojemnik na porozrzucane rzeczy, kosz na pranie, odkurzacz lub zmiotkę i szufelkę, kosz na śmieci, ścierkę (może być z mikrofibry) i płyn do mycia szyb. Zgromadzenie sprzętów na początku jest bardzo ważne, aby uniknąć tracenia czasu na szukanie ich w trakcie pracy.

 2. Włącz minutnik w zegarku i dynamiczną muzykę.

  Poczuj presję czasu. Włącz minutnik i szybką, dynamiczną muzykę, która podniesie Ci ciśnienie. To sprawdzony sposób, żeby szybciej posprzątać! Teraz jesteś gotowa do działania!

 3. Powrzucaj wszystkie brudne ubrania do kosza na pranie.

  Szybko i sprawnie, bez selekcji – wrzucasz wszystko w jedno miejsce, zamykasz i zapominasz o temacie.

 4. Schowaj czyste ubrania do szafy.

  Jeśli masz wyprane ubrania, które czekają na wyprasowanie lub poskładanie – trudno, wrzuć je po prostu do szafy (przyda się tutaj kosz, worek lub miska na pranie, jeśli ubrania leżały luzem np. na kanapie).

 5. Wrzuć wszystkie walające się po pokoju przedmioty do pojemnika.

  Nie czas na selekcję i odkładanie na miejsce – masz czas tylko na usunięcie tych przedmiotów, a nie na ich prawdziwe uporządkowanie. Schowaj pojemnik w mało widocznym miejscu (najlepsza będzie szafa).

 6. Powrzucaj śmieci do kosza.

  Czas na segregację odpadów z tego kosza również nastąpi później. Teraz po prostu pozbywasz się śmieci z zasięgu wzroku.

 7. Pościel łóżko lub ogarnij kanapę.

  Jeśli w pokoju, który ogarniasz, jest łóżko, szybko je pościel. Dla lepszego efektu dobrze sprawdzi się koc lub narzuta. W przypadku kanapy, ułóż poduszki, usuń z niej zbędne rzeczy.

 8. Szybko odkurz podłogę.

  Nie podnoś i nie przesuwaj mebli, to nie jest dokładne odkurzanie – na to nie ma czasu. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, użyj tego świetnego odkurzacza, który jednocześnie wyje podłogę (kliknij tutaj).

 9. Zetrzyj kurze z widocznych powierzchni.

  Raczej nie masz czasu na odkurzenie dokładnie każdej figurki na półce, ale podstawowe, widoczne powierzchnie płaskie warto przetrzeć. Dla przykładu stolik kawowy, blat biurka czy szafkę nocną.

 10. Dodaj zapach.

  Zapal aromatyczną świecę, najlepiej o świeżym zapachu. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wysprzątanego, jak po wiosennych porządkach.

 11. Odnieś wszystkie sprzęty.

  Odstaw na miejsce wszystkie używane do sprzątania rzeczy.

 12. Wyjdź i wejdź ponownie do pokoju.

  Stara i sprawdzona sztuczka – wyjdź z pokoju, zamknij drzwi i wejdź ponownie. Co ci się rzuca w oczy? Czy czegoś nie przeoczyłaś? Jeśli tak, ogarnij to szybko.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik, jak posprzątać pokój w 15 minut lub mniej pomoże Ci ogarnąć każdą przestrzeń, gdy mają się pojawić niespodziewani goście.

Oceń post:

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba ocen: 7

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram