7 pytań które musisz zadać, żeby osiągnąć cel

Podziel się!

5
(5)

Wszyscy chcemy osiągnąć nasze cele, prawda? A przynajmniej większość z nas ma jakieś dążenia. Jednak łatwo jest odwlekać konieczne działania, jeśli brakuje Ci konkretów. Tymi konkretami zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Uwaga, to jest artykuł warsztatowy, dlatego przygotuj swój dziennik lub notes oraz coś do pisania. Gotowa? Poznaj zatem 7 pytań które musisz zadać, żeby osiągnąć cel.

7 pytań które musisz zadać, żeby osiągnąć cel

Przed rozpoczęciem napisz na górze kartki cel, nad którym chcesz pracować. KONIECZNIE DRUKOWANYMI LITERAMI. A potem zapisz odpowiedzi na kolejne 7 pytań z poniższej listy.

Oto 7 pytań, które musisz sobie zadać w określonej kolejności, żeby osiągnąć cel.

 1. Dlaczego chcesz osiągnąć ten cel?

  Czyli prawdziwe, szczere powody! Dla przykładu Twoim celem jest schudnąć 10 kg. Jeśli chcesz to zrobić, żeby dobrze wyglądać na zdjęciach, super! Tylko nie okłamuj samej siebie, że to tylko dla zdrowia. Ja też chcę fajnie wyglądać na plaży! Pamiętaj, że skuteczne powody to prawdziwe powody, a nie te poprawne.

 2. Gdzie osiągnę mój cel?

  Określ miejsca, w których będziesz dążyć do osiągnięcia celu. Jeśli chcesz schudnąć, to będzie to siłownia (lub mata w salonie) i kuchnia, gdzie zadbasz o zdrowe posiłki. Dla celów biznesowych może być to na przykład zwiększenie sprzedaży w określonym kanale dystrybucji (sklep internetowy, marketplace itp.)

 3. Kiedy osiągnę mój cel?

  Znowu, cele bez daty realizacji są tylko pobożnymi życzeniami. Konkrety! Jeśli chcesz schudnąć 10 kg, to do kiedy zamierzasz to osiągnąć? Za rok, a może za dwa? Pamiętaj, że wyznaczasz datę w oparciu o obecny stan wiedzy, dlatego może ona ulec zmianie (tzw. korekta kursu).

 4. Co myśli osoba, która osiągnęła już ten cel?

  Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie, kiedy już osiągnęłaś cel. Jakie są Twoje myśli? Potrafię zadbać o siebie dla siebie. Nie poddaję się łatwo. Jestem systematyczna. Sport to zabawa, a zdrowy styl życia to przyjemność. Co może myśleć przyszła Ty, kiedy już schudnie te 10 kg? Puść wodze fantazji!

 5. Jak czuje się osoba, która osiągnęła wymarzony rezultat?

  Wróć myślami do siebie, kiedy osiągniesz cel? Jak się czujesz? Opisz to. Czuję się silna i zaangażowana. Mam mnóstwo energii i zarażam pasją do zdrowego stylu życia inne osoby z mojego otoczenia.

 6. Jak zmieni się Twoje życie, kiedy osiągniesz cel?

  Wyobraź sobie swoje życie po osiągnięciu celu. Gdzie mieszkasz, co jesz, z kim się spotykasz, gdzie pracujesz, jakie masz hobby. Przelej tę wizję na papier.

 7. Co robi osoba, która osiągnęła taki cel?

  To ostatnie i najważniejsze pytanie ze wszystkich. Co konkretnie robi osoba, która schudła 10 kg? Jak często i co ćwiczy? Co je, w jakich ilościach i o jakich godzinach? Jak spędza wolny czas? Z kim się spotyka? Znowu – wypisz konkrety, będą one zarysem Twojego planu działania.

Co dalej?

W zasadzie już wiesz, co robić, prawda? Właśnie stworzyłaś wizję nowej siebie, w której osiągnęłaś swój cel. Potrafisz sobie wyobrazić siebie, jak myślisz, czujesz i co robisz. Teraz stwórz na tej podstawie konkretny plan działania, który doprowadzi Cię do miejsca z Twojej wizji.

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram