Jak znaleźć motywację

Podziel się!

4.4
(7)

Często pytacie, jak znaleźć motywację do działania? Jak zmotywować się, żeby schudnąć albo przestać jeść słodycze? Jak już wspomniałam w poście o micie motywacji często błędnie postrzegamy motywację jako początek naszej drogi. W ten sposób hamujemy już na starcie zamiast nabrać pełnego rozpędu. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci kilka prostych sposobów na to, jak się motywować w trakcie działania. Bo jak już wiemy z wcześniejszych artykułów, to działanie jest podstawą motywacji, a nie odwrotnie.

Jak znaleźć motywację dzięki zdjęciom przed i po?

Co jakiś czas możemy zobaczyć czy to na Instagramie, czy w innych mediach społecznościowych zdjęcia przemiany ludzi. Czy to będzie przemiana fizyczna, emocjonalna czy życiowa – nie jest istotne. Za to ważne jest, że taka przemiana motywuje do działania. Szczególnie, jeśli jest to… Twoja przemiana!

Jak zmotywować się do działania zdjęciami przed i po?

 1. Zastanów się, jakie zdjęcia Cię motywują?

  Czy bardziej wolisz przemiany celebrytów czy tzw. “zwykłych ludzi”?

 2. Wydrukuj wybrane motywujące zdjęcia przemiany.

  Po wydrukowaniu umieść je w newralgicznych miejscach w swoim domu. Na przykład jeśli chcesz schudnąć, polecam lodówkę. Jeśli chcesz zacząć bardziej dbać o swoje ciało, polecam lustro w łazience.

 3. Stwórz swoje własne zdjęcie przed i po!

  To jest najlepsza motywacja do działania. Łączy w sobie zarówno monitorowanie efektów, jak i efekt wizualny. Zrób zdjęcie na początku swojej drogi. A potem po tygodniu, miesiącu lub innym wyznaczonym czasie. Wydrukuj. Stosuj prewencyjnie 🙂

Jak znaleźć motywację dzięki monitorowaniu efektów?

Oczywiście, zdjęcia przed i po są świetnym źródłem motywacji, jeśli chodzi o wyniki wizualne. A co z sytuacjami, kiedy zdjęcie przed i po nie przedstawi wyników naszego działania? Wtedy warto znaleźć sposób na monitorowanie efektów naszej pracy. Zatem jak znaleźć motywację przez sprawdzanie, co już osiągnęliśmy?

Jak zmotywować się do działania przez śledzenie efektów naszej pracy?
 • Wyznacz sobie konkretny, mierzalny cel swoich działań. Przykładem niech będzie 20 treningów w miesiącu.
 • Znajdź sposób, w jaki będziesz monitorować swoje działania (i wyniki!). W tym przypadku możesz np. wydrukować miesięczny kalendarz na kartce i powiesić na lodówce. Albo użyć jednej z wielu aplikacji do monitorowania treningów, np. Endomondo.
 • Regularnie uzupełniaj tabelki – czy to zakreślając X na kalendarzu, gdy wykonasz trening czy zapisując trening w aplikacji.

Podczas monitorowania efektów może się okazać, że wybrany przez Ciebie system nie działa. Dla przykładu ustalone dni treningów trzeba przestawić albo się rozchorowałeś. Wtedy czas na korektę kursu. Więcej o korekcie kursu przeczytasz w tym wpisie.

Jak znaleźć motywację do działania przez publiczną deklarację?

Publiczna deklaracja to świetny sposób na zmotywowanie się do działania. Działa szczególnie wśród tych z nas, którzy z zasady nie cierpią zmian planów, nieefektywności i lubią osiągać zamierzone cele. Polecam też ten sposób introwertykom, gdyż wymusi on działanie, a sam cel nie zostanie tylko w Twojej głowie. Jak znaleźć motywację deklarując cel publicznie? Przeczytaj dalej!

Sposoby na zmotywowanie się przez publiczną deklarację:
 • W dobie mediów społecznościowych jest to banalnie proste – ogłoś swój zamiar na Facebooku lub Instagramie. Zachęć innych do przyłączenia się lub motywowania Cię do działania.
 • Podziel się swoim planem z rodziną. Twój partner może okazać się nieocenionym źródłem wsparcia. Polecam też cele (szczególnie te związane ze zdrowym trybem życia) przekazać… dzieciom. One są najlepszą formą kontroli. A przecież nie chcesz zawieść własnego dziecka, prawda?
 • Opowiedz o swoich zamiarach zaufanym przyjaciołom, którzy Cię wesprą i skontrolują. Jeśli nie masz nikogo takiego, możesz zawsze napisać do mnie hello@udowodnijsobie.pl – ja uwielbiam motywować i motywować do osiągnięcia pożądanych wyników!

Jeśli powyższe sposoby uznasz za przydatne, śmiało udostępnij ten post swoim bliskim, aby też mogli skorzystać z większej motywacji. Dodatkowo możesz ocenić post klikając w gwiazdki.

Jak znaleźć motywację do działania?

Oceń post:

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba ocen: 7

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram