Lista prezentów świątecznych do druku za darmo
Wychodząc naprzeciwko Waszym prośbom udostępniam do pobrania prostą listę prezentów świątecznych, którą możecie dowolnie uzupełnić. Lista prezentów świątecznych zawiera trzy pozycje, które wypełniamy:
- dla kogo będzie prezent?
- jaki prezent kupimy?
- jaki mamy przeznaczony budżet na ten świąteczny prezent?
Dlaczego warto wcześniej zrobić listę prezentów świątecznych?
Wyznaczanie świątecznego budżetu jest świetnym sposobem na zastopowanie bożonarodzeniowego szaleństwa. W gronie rodziny lub najbliższych znajomych, a także w pracy dobrze jest ustalić orientacyjny budżet na osobę. Jeśli nie macie takiego limitu, mimo wszystko dobrze jest ustawić go we własnym zakresie.
Istnieją różne sposoby wyznaczania budżetu na prezenty świąteczne. Jedną z prostych i polecanych przeze mnie (jeśli nie masz budżetu na osobę) jest wyznaczenie sumy, w której chcesz zmieścić wszystkie prezenty świąteczne.
Dobrym pomysłem jest wyznaczenie wartości procentowej prezentów, którą wpłacisz na cele dobroczynne. Na przykład przeznaczając 1000 zł na prezenty świąteczne, dodatkowo wpłacasz na wybraną organizację charytatywną 100 zł. Dzięki temu dasz coś więcej do siebie tym, którzy potrzebują pomocy nie tylko od święta.
Oczywiście przygotowywanie listy prezentów i ich kupowanie warto zaplanować wcześniej. W tym wpisie przeczytasz praktyczne porady, jak zaplanować święta. Zaś w tym artykule prezentuję szczegółowy kalendarz świątecznych przygotowań krok po kroku.
Lista prezentów świątecznych – komu kupić prezent?
Poniżej prezentuję przykładową listę osób, które możesz obdarować świątecznym upominkiem. Mam nadzieję, że ta lista kontrolna pomoże ci sprawdzić, czy pamiętasz o wszystkich bliskich ci osobach. Pamiętaj, aby kupić kilka drobiazgów także na zapas. Czasem zdarza się, że odwiedzi cię ktoś przed świętami z niezapowiedzianą wizytą i upominkiem. Warto w tym przypadku mieć przygotowany uniwersalny prezent, np. pięknie pachnącą świąteczną świecę zapachową.
Komu kupić prezenty świąteczne?
Rodzina:
- mąż / żona
- partner / partnerka
- narzeczony / narzeczona
- rodzice
- teściowie
- dziadkowie, pradziadkowie
- twoje rodzeństwo (siostry, bracia) i ich najbliższa rodzina
- twoje dzieci (synowie, córki) i ich najbliższa rodzina
- wujkowie i ciocie
- kuzyni i kuzynki
- szwagier, szwagierka i ich dzieci
- brat, bratowa i ich dzieci
Przyjaciele, współpracownicy i inni:
- przyjaciele i ich dzieci
- współpracownicy
- szef
- pracownicy
- sąsiedzi i ich dzieci
- kontrahenci
- nauczyciele
- opiekunowie / trenerzy
- listonosz / kurier
- fryzjerka / kosmetyczka / stylistka paznokci
- pani i pan domu (jeśli wyjeżdżamy w świąteczne odwiedziny).
1 komentarz