https://udowodnijsobie.pl/wp-content/uploads/2020/04/1-min.jpg

Podziel się!

5
(7)

W dzisiejszym artykule wizualna motywacja dla wszystkich, którzy z powodu koronawirusa zostają w domu. Specjalnie dla ciebie darmowe tapety do pobrania na pulpit oraz na telefon. Cytaty o życiu w dobie koronawirusa, które pomogą ci przetrwać chwilowe zwątpienie, szczególnie jeśli musisz poddać się kwarantannie. Mam nadzieję, że te motywujące cytaty będą dla Ciebie motywacją.

Cytaty o życiu – jak pobrać tapety?

Aby pobrać dowolną tapetę, wystarczy że klikniesz na odnośnik z napisem “Pobierz”. Tapetę możesz łatwo zapisać w swoim telefonie lub w komputerze czy laptopie. Potem po prostu ustaw nowe tło pulpitu lub wygaszacz ekranu i wykorzystaj cytaty o życiu każdego dnia. Cytaty te są szczególnie przydatne w dobie zagrożenia koronawirusem, kiedy Twoja motywacja spada.

Tapety będą świetne na Mac, komputer z Windowsem czy Twój smartfon, na przykład iPhone. Zapraszam do pobrania darmowych tapet na smartfona i laptop.

Cytaty o życiu na każdy dzień

Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.

Mark Twain

Czy się boję? Oczywiście! Czy mam czasem poczucie, że strach mnie sparaliżuje? Jak najbardziej! Czy to normalne? Tak, w zupełności!

Strach to normalna reakcja wynikająca z niepewności wyniku. Czy przez obawę przed czymś powinnam zrezygnować? Czasem na pewno tak. Ale w większości przypadków strach nie wynika z faktycznego zagrożenia życia lub zdrowia, tylko z potencjalnego zranienia Twojego ego!

Czego tak naprawdę się boisz nie próbując? Odrzucenia, wyśmiania, odmowy, porażki?

Odpowiedz sobie na proste pytanie: co NAJGORSZEGO może się stać? Wiesz już? Teraz zdecyduj, czy chcesz podjąć ryzyko.

A na koniec zadaj sobie pytanie, o ilu swoich porażkach i niepowodzeniach sprzed lat nadal pamiętasz? A może pamiętasz raczej to, czego ze strachu nie zrobiłaś?

Brak decyzji to także decyzja.https://udowodnijsobie.pl/wp-content/uploads/2020/04/1-min.jpg

Motywujące cytaty o życiu, kiedy masz już dość siedzenia w domu

To jest złota zasada w życiu – wymagać mało od świata, a dużo od siebie.

Władysław Biegański

W każdej sytuacji warto skupić się na tym, na co mamy wpływ. Jeśli będziesz się skupiać na tym, co nie jest zależne od Ciebie, możesz popaść w przygnębienie, depresję czy stany niepokoju. Zawsze warto zapytać samego siebie, co w tej sytuacji mogę zrobić? Na co mam wpływ, a co jest niezależne ode mnie? Wymagaj od siebie więcej, a od świata mniej.To jest złota zasada w życiu - wymagać mało od świata, a dużo od siebie.

Cytaty o życiu: to o czym myślisz, tworzy Twoją rzeczywistość

Naszymi myślami tworzymy świat.

Budda

Jak często łapiesz się na zamartwianiu przyszłością lub rozpamiętywaniu przeszłości? Ja często zamartwiam się przyszłością tworząc w głowie rozmaite scenariusze z serii co by było gdyby. Kiedyś bardzo tego w sobie nie lubiłam, ponieważ doprowadzało mnie to do poczucia nerwowości i lęku o przyszłość. Jednak teraz wiem, że jest to częścią mojej osobowości.

Zaczęłam traktować swoje myśli jak przygodę i rozrywkę, a swoje rozważania przestałam traktować jako absolutnie pewny scenariusz. To, jak traktujesz swoje myśli, zdecyduje o tym, jak się będziesz czuł. A także jak będziesz pracował, jaki będziesz w kontaktach z bliskimi osobami. Swoją myślą tworzysz swój świat. Jeśli będziesz na innych patrzeć negatywnie, skupisz się tylko na negatywnych wydarzeniach i takie przyciągniesz.Cytaty o życiu: naszymi myślami tworzymy świat

Wybieraj, na czym skupisz uwagę w trudnych chwilach

Gdy odwracasz głowę w stronę słońca, cień pada za Tobą.

Helen Keller

Nie chodzi o to, by ciągle i za wszelką cenę myśleć pozytywnie. Jeśli będziesz się zmuszać do unikania negatywnych myśli, one wcale nie znikną. Wnikną za to w Twoją podświadomość i zaczną sprawiać Ci ból.

Daj sobie czas na zagłębienie się w negatywne myśli, poczuj je. A potem odwróć się w stronę słońca i pozwól im odejść.Gdy odwracasz głowę w stronę słońca, cień pada za Tobą. Cytat o życiu optymizm

To, w jakiej sytuacji się znajdujesz, pokazuje, kim jesteś

To nie sytuacja tworzy człowieka, ona go tylko ukazuje jemu samemu.

Epitet

Jako introwertyczka wiem, że mnie jest w sytuacji masowej kwarantanny łatwiej niż większości ekstrawertyków. Jeśli jesteś ekstrawertykiem lub masz fiksację na puncie wolności, to wszelkie ograniczenia przeżywasz mocniej. Może nawet nie interesowało Cię wyjeżdżanie do lasu na spacer, dopóki tego nie zabroniono.

Spójrz na całą tę sytuację z innej perspektywy – dzięki temu masz szansę poznać siebie. Prawdziwego siebie. Dowiesz się, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne. Może się okazać, że odkryjesz siebie na nowo. Uwielbiasz ludzi i kontakty społeczne? Cudownie, skoro to Ciebie napędza, daj sobie choćby namiastkę tego. Czekaj, aż będziesz mógł rozkwitnąć. Może przemyślałeś relacje z niektórymi osobami z Twojego otoczenia i po kwarantannie wcale nie będzie Ci ich brakować. To też dobrze, w życiu tak samo ważne jest to, czego chcemy, jak i to, aby odrzucić zjawiska, które nam nie służą.
Czas kwarantanny bywa trudny. Poczucie przytłoczenia ograniczeniami, wrażenie niepewności i zwykły strach są normalną reakcją. Jednak to, co zrobisz z tym, co Ci się przytrafia może być okazją do poznania siebie samego.

Pozdrawiam ciepło,

Joanna

Oceń post:

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 7

Bądź pierwszy i oceń post!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna odpowiedź na “Cytaty o życiu w dobie koronawirusa – darmowe tapety do pobrania”

  • Zofia
    5 kwietnia 2020 w 19:17

    Piękne tapety i super cytaty. Skorzystam, dziękuję.

Instagram