Jaki jest Twój styl planowania? Zrób darmowy test i dowiedz się już dziś!

Jaki jest Twój styl planowania? Zrób darmowy test i dowiedz się już dziś!

Podziel się!

4.8
(5)

Istnieją różne style planowania. Wyróżniam cztery podstawowe typy planowaczy. Do którego z nich się zaliczasz? Co możesz ulepszyć w swoich planach? Chcesz zacząć skutecznie realizować cele? Dlaczego próbujesz planować, a ciągle nic Ci z tego nie wychodzi? Jeśli poznasz swój styl planowania, zdecydowanie zwiększysz swoje szanse w walce o sukces!

Podstawą wszelkiego rozwoju i osiągnięcia sukcesu w życiu jest dobre poznanie siebie. Zacznij od zrobienia szybkiego testu, dzięki któremu dowiesz się, jaki jest Twój styl planowania. Test czeka na Ciebie poniżej. Miłej zabawy!

Quiz: Jaki jest Twój styl planowania?

0%

Za dwa tygodnie Święta Bożego Narodzenia - jak tam prezenty?

Czy zapisujesz ważne daty (urodziny, rocznice)?

Czy wiesz, co dzisiaj zjesz na obiad?

Jak często w skali roku zdarza Ci się płacić odsetki za zwłokę przez niezapłacony rachunek?

Czy masz ramowy harmonogram dnia?

Ramowy harmonogram dnia to układ godzinowych bloków czasowych, dzięki którym wiesz, co robisz w danym czasie. Np. praca 8.30 - 16.30.

Gdy okazuje się, że spóźnisz się na spotkanie...

Ile razy w ciągu ostatniego roku ktoś zadzwonił i pytał, czy możesz przyjść wcześniej na spotkanie, o którym kompletnie zapomniałeś?

Jaki jest Twój styl planowania? Test za darmo!
Buntownik

Styl planowania Buntownik

Na samo słowo planowanie dostajesz spazmów i chcesz uciekać? Gdy tylko słyszysz słowa "Ustalmy to", masz ochotę zrobić na przekór? Witaj w klubie Buntowników. Czujesz opór przed wszelkimi ramami, które mają Cię otoczyć. Gdy tylko poczujesz zewnętrzny (lub nawet wewnętrzny) przymus, masz ochotę zrobić odwrotnie. Termin oddania pracy? Ciebie nie dotyczy! Rachunek do zapłacenia do 10? Płacisz, kiedy chcesz lub kiedy Ci się przypomni. Połącz to z odkładaniem na później (prokrastynacją) i masz mieszankę wybuchową! Pamiętaj, że planowanie nie odbiera wolności - ono ją daje!
Chaotyczny

Chaotyczny styl planowania

Chciałbyś być dobrze zorganizowany, jednak zwykle na chęciach się kończy. Masz wiele nawyków, które przeszkadzają w planowaniu dnia. Często nie zapisujesz ważnych dat czy terminów, przez co tracisz nie tylko swój czas, ale też pieniądze. Zdarza Ci się zapomnieć o spotkaniach, urodzinach i wpłacie za rachunki. Określasz siebie pewnie jako niezorganizowanego, bałaganiarza. Jednak tak naprawdę wcale nie chcesz być chaotyczny w planowaniu. Dla Ciebie najważniejszą częścią zmiany stylu planowania będzie zamiana nawyków.
Zorganizowany

Zorganizowany styl planowania

Lubisz planować i realizować cele, a na dodatek dobrze Ci to wychodzi! Jesteś zaprzyjaźniony z terminarzem lub kalendarzem, korzystasz z różnego rodzaju przypominaczy. Interesujesz się sposobami ulepszenia swojego systemu planowania, być może miałeś już do czynienia z jakimiś planerami lub czymś w rodzaju bullet journal. Jednak masz wrażenie, że mógłbyś być bardziej konsekwentny w planowaniu i realizowaniu celów, dlatego też między innymi wziąłeś udział w tym teście. Jeśli niektóre nawyki powodują, że nie udaje Ci się zrealizować planów, może warto zapoznać się z prostym i skutecznym planowaniem Metodą Małych Kroczków?
Mistrz planowania

Mistrz planowania styl planowania

Planowanie to Twój żywioł! Masz gotowe listy na każdą ewentualność. Starasz się maksymalnie wykorzystywać dostępne narzędzia, od tradycyjnych kalendarzy i planerów, przez aplikacje komputerowe, zlecenia stałe, systemy planowania. Lubisz uczyć się więcej, zdobywać nową wiedzę na temat organizacji i planowania oraz z przyjemnością starasz się wdrożyć nowe rozwiązania do swojej codzienności. Zwykle wykonujesz założony sobie na dany dzień plan. Pamiętaj jednak, aby zadbać nie tylko o swoje codzienne obowiązki, ale też o chwilę relaksu i odprężenia.

Share your Results:

Oceń post:

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 5

Bądź pierwszy i oceń post!

Jeśli post Ci się spodobał...

Obserwuj nas w social media!

Przykro nam, że post okazał się nieprzydatny.

Pomóż nam go ulepszyć!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Podziel się!

Dziękuję, że jesteś!
signature

Nie przegap nowych postów
Twoje powiadomienia o nowościach

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na razie brak komentarzy.

Zapisz się do newslettera
Pierwsza dowiedz się o nowościach i miej dostęp do inspiracji

Previous
Trzy rzeczy, które chciałabym wiedzieć będąc dzieckiem
Jaki jest Twój styl planowania? Zrób darmowy test i dowiedz się już dziś!